Nepotřebujete LEDku?

Svítit si dnes můžeme už tolika různými zdroji, že bychom je mnozí snad ani vyjmenovat nedokázali. Je jich daleko více než i ještě za našeho mládí, kdy jsme využívali dnes už dokonce zakázaného produktu jménem žárovky, o srovnání s časy ještě dávnějšími ani nemluvě.
Ona různorodost nám přináší jak výhody, tak pochopitelně i problémy. To podle toho, z jakého úhlu pohledu se na to podíváme.

Můžeme si totiž sice vybrat to pravé, co nám nejvíce vyhovuje, ovšem zároveň s množstvím toho nám neznámého roste i možnost, že se nestrefíme a pak nám bude nepříjemné světlo doma vadit. Můžeme ušetřit na elektrické energii, ale ne vždy stejně, a tudíž i návratnost takové investice může být vzhledem k cenám moderních svítidel různá.
A těch možných výhod i nedostatků můžeme potkat ještě více.
A proto je dnes třeba při výběru zdroje světla přemýšlet. Pověstně dvakrát měřit a jednou řezat. Není to jako kdysi, kdy se zpravidla vzala žárovka stovka, šedesátka nebo někdy i slabší a bylo to.
Pokud si vybíráme dnes, nejednou sázíme na LED osvětlení. Dávno už neplatí, že má LED žárovky Prahaa její okolí a zbytek republiky zaostává. Dnes už si tyto pořizujeme kdekoliv, klidně i v té poslední zapadlé dědině.
A víme, proč tak činíme. LED žárovky totiž představují ve srovnání se zakázanými žárovkami klasickými až devadesátiprocentní úsporu elektrické energie, a to díky nižšímu příkonu, ne díky tomu, že bychom svítili desetkrát kratší dobu. Šetříme proud a zároveň i svoji peněženku, a to aniž by se to podepsalo na kvalitě osvětlení toho kterého prostoru, kde onen zdroj používáme. led žárovka
Kromě toho šetříme ale vlastně i svůj čas, a to proto, že je životnost LED žárovek mnohem delší než u klasických žárovek a nemusíme tak tak často běhat do obchodu a kupovat nové. Vždyť LEDky vydrží třeba až patnáct let.
Díky úspornosti a životnosti je tak LED výhodná varianta. Samozřejmě pokud si zvolíme kvalitní výrobky značek jako Osram, Megaman nebo Philips a ne něco pochybného původu a ještě pochybnější kvality.
A když si vybereme LEDku se správným světelným tokem, teplotou světla, indexem podání barev a typem závitu a patice, případně možností stmívání, nebudeme litovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
6. 1. 2020 | Posted in: Kultura | Komentáře uzavřeny