Bez IBC kontejnerů by to nešlo


Kdybychom vám položili otázku, jak byste řešili zpracování a přepravu zeleninových šťáv, jak byste odpovídali? Napadlo by vás zřejmě řešení v podobě různých barelů z plastu nebo z kovu, které by bylo zapotřebí pokaždé pracně před dalším naplněním vyčistit, což by se také nemuselo zcela stoprocentně dařit, a další várky ovoce nebo zeleniny by tu byly kontaminovány různými saponáty či dezinfekcí? Takto se to možná provádělo dříve, a možná se to stále ještě někde provádí, ale víte, že existují IBC kontejnery? Co to vlastně je?

zralá rajčata

IBC kontejnery prodej dodává na trh speciální plastové nádoby ve tvaru kvádru, o objemu 1000 litrů, které jsou zhotoveny ze zdravotně způsobilého tvrzeného plastu pro styk s potravinami. Ovšem ten bezprostřední kontakt s ovocnou či zeleninovou složkou zajišťuje až vnitřní vložka z plastové fólie (samozřejmě také zdravotně nezávadná). Fólie je jednorázová a po každém transportu nákladu se vymění za novou. Tím odpadá složité, pracné, nákladné a ne vždy dostačující čištění, a zákazníci tak mají jistotu, že nic nebude kontaminováno nežádoucími příměsemi.

zralé ovoce

Proč kvádr – napadá vás poznámka, proč se vlastně vyrábí IBC kontejnery ve tvaru kvádru, a nikoli válce, například v podobě sudů? Za prvé jsou tyto boxy skládací, složí se do úhledných plochých desek, které v případě nevyužití zaberou v úložném prostoru jen zanedbatelné místo. A za druhé kvádr mnohem lépe vykryje skladový prostor, než válec, mezi jednotlivými válci vzniká mnoho „hluchého“ místa a zbytečně se tím ochuzujete o potřebné krychlové metry.

V IBC kontejnerech lze bezpečně přepravit i na velmi dlouhé vzdálenosti jakoukoli zeleninu či ovoce v tekutém stavu, a to v obrovských objemech, kdy lze na sebe vyskládat až pět kontejnerů o celkové hmotnosti pěti tun a objemu pěti tisíc litrů. Využívá se k tomu také speciální plastová paleta, rozměrově shodná s dřevěnými paletami, ovšem s více než dvojnásobnou nosností.

29. 8. 2023 | Posted in: Produkty | Komentáře uzavřeny