Konec Facebooku na mobilech Hyuawei


Ne, nelekejte se. Není to tak, že by se vám FB z mobilu smazal a zrušil. To rozhodně ne. Nebo že by nové mobily byly úplně bez FB. To sice budou, ale nic vám nebrání si je tam doinstalovat. Americké firmě jde jen o to, aby neměla s Hyuawei nic společného. Tudíž zakázala naprosto všechny tak zvané před instalace.

mobily huawei

V praxi to znamená to, že když si pořídíte nový mobil, ikonu Facebooku tam prostě neuvidíte. Budete muset sáhnout po nějaké nepřímé aplikaci, nebo být bez ní a pracovat s FB jen přímo z webu. To by mělo být uživatelům umožněno. Nebude však dodáván klíčový software.

Jak je zmíněno již v názvu, Facebook není jediný, kdo se od čínské nadnárodní telekomunikační a hardwarové společnosti distancuje. Facebook stanovil jasné pravidlo a to takové, že mimo nich nebude na mobilech ani WhatsApp a Instagram.
mobil honor

Google se přidává k ostatním, stejně jako další giganti, například Broadcom nebo Qualcomm. Zvláštní je však to, že Google varuje před úplným ukončením spolupráce. Prý by to mohlo přinést velké riziko, a to hlavně v bezpečnostních sférách. Jde asi spíše o obchodní taktiku, vždyť je to jejich největší odběratel, takže si o tom může každý myslet své.

To vše způsobilo to, že Hyuawei byl zařazen v USA na černou listinu, a proto s nimi nesmí nikdo spolupracovat.

Majitel Hyuawei Žen Čeng-fej má asi nyní hlavu řádně těžkou. Ne, že by to smetlo jeho firmu úplně ze zemského povrchu, ale určitě to ekonomický dopad mít bude. Ony jejich mobily pojedou dál, ale budou mít „osekané“ verze Androidu, a to si koupi asi každý rozmyslí. Obchodní válka bude mít pokračování a nikdo neví, kdy a jestli vůbec skončí.

V každém případě si pomyslný zákazník značku zapamatuje a půjde mu jen o jedno, aby si nekoupil náhodou právě tuto. Uvidíme, co se z toho všeho ještě vyvrbí. Nic dobrého to pro Čínu nebude.    

 


8. 1. 2020 | Posted in: Dovolená | Komentáře uzavřeny

Víte, jak udržet domácí spotřebiče v prvotřídním stavu?

V každé domácnosti se najde celá řada domácích spotřebičů, troubou, pračkou a myčkou počínaje a televizi či počítačem konče. Málokdo má však dnes čas věnovat těmto spotřebičům péči, která by prodloužila jejich životnost. Ještě složitější je těmto výdobytkům moderní techniky porozumět natolik, abyste si je v případě potřeby, dokázali opravit sami. A tak většina z nás spoléhá na opraváře, kterým jsme pak ale nuceni zaplatit nemalé částky i za takové banality jako je ucpaná hadice či nevyčištěný koš v myčce. Na co bychom se tedy měli při údržbě těchto zařízení zaměřit?
kovová hadice
S ucpanou myčkou si dokážete poradit sami!
Máte-li doma myčku, která nemyje podle vašich představ a chcete-li zavolat opraváře, aby se na ní podíval. Zkuste problém nejprve odstranit svépomocí. Začněte tím, že si prohlédnete ramena sprch, jedna bývá nahoře a druhá na dně. Malé otvory v těchto ramenech by měly být čisté, pokud jsou však zanesené nečistotami či vodním kamenem, je nasnadě, že myčka nefunguje, jak má. Ramena vyjměte a řádně vyčistěte.
Zkontrolujte odpadní hadice praček, sušiček i lednice!
Velkou neplechu mohou napáchat zanesené odpadní hadice. Mohou se zanést různými nečistotami, vodním kamenem či v případě lednice dokonce řasami. Je tedy třeba tyto hadice odmontovat a důkladně vyčistit, poté je můžete připevnit zpět. Pokud zjistíte, že se Vám rozbila některá součástka, kterou byste zvládli vyměnit v případě potřeby sami, porozhlédněte se na internetu, zda byste ji tam nesehnali. Pokud ano, určitě Vás to celé vyjde levněji a rychleji, než když budete volat odborníky.
elektronický obvod
Nesnažte se být všeumělem za každou cenu!
Někteří muži mají pocit, že perfektně rozumí všem přístrojům v domácnosti a že zvládnou svépomocí opravit vše. Tak to bohužel ale v mnoha případech není. Navíc pokud je Váš přístroj dosud v záruce, je určitě lepší zavolat bezplatný servis či aparát reklamovat, protože pokud byste jej díky svému zásahu ještě více poškodili, Vaše reklamace by nemusela být uznána! Většina současných zařízení je čím dál složitější a není jednoduché pro laika je opravit. Proto komplikované opravy s klidným srdcem přenechte profesionálům!

18. 1. 2018 | Posted in: Dovolená | Komentáře uzavřeny

Největší rizika zneužití umělé inteligence

Mozek zpracovávající obrovské množství informací se zároveň učí z výsledků svých činů a nikdy neodpočívá. Lidská genialita tedy opravdu dokázala stvořit něco, co převyšuje její vlastní schopnosti, ale odborníci upozorňují, že takovýto pokrok může být i zničující, pakliže dojde k jeho zneužití. Není to poprvé, co slýcháme toto apokalyptické varování. Tentokrát však pochází od skupiny odborníků na umělou inteligenci, kteří tyto hrozby pojmenovávají pravými jmény v podrobné studii uveřejněné na internetu a vyzývající k debatě.
hlava robota
Odborníci varují, že zlomyslné užívání umělé inteligence je již realitou, a že se můžeme stát oběťmi její zničující moci, ačkoli ne v takové podobě, jakou jsme zvyklí vídat v hollywoodských filmech. Studie poukazuje na možné negativní dopady v oblastech, jakými jsou počítače a servery, manipulace veřejného mínění a útoky ze strany robotů.
ruka robota
Z hlediska první oblasti představuje reálné nebezpečí především takzvaný phising, tedy automatizovaný systém vytvářející falešné e-mailové zprávy, které následně rozesílá s cílem získat citlivá data o jednotlivých uživatelích, přičemž zohledňuje současné trendy a zranitelná místa. Rovněž je třeba pamatovat i na případné hackerské útoky, jelikož hackeři jsou při hledání nedostatků v systémech neúnavní.
Veřejné mínění může být naproti tomu manipulováno masivním šířením lživých zpráv po síti. Například platforma Twitter již přijala patřičná opatření poté, co objevila miliony tweetů určených k zahlcení sítě propagandistickým obsahem podporujícím nezávislost konkrétních regionů.
umělá inteligence
Co se týče možného napadení ze strany robotů, nelze předpokládat, že by se jednalo o výjevy v podobě střílejících robotů v ulicích. Studie však počítá s rizikem napadení za použití komerčních dronů nebo předem naprogramovaných autonomních, neboli samořídících vozidel.

11. 1. 2018 | Posted in: Dovolená | Komentáře uzavřeny

Drony – využité a zneužité

Dobrá, pro začátek by bylo dobré si říct – pro ty co nemají tušení – co to ten dron vlastně je. No ve zkratce je létající objekt řízený člověkem na dálku, lze ho použít k širokému spektru účelů:
• jako kamera
• k vojenským účelům – bombardování, kontrola nad určitým územím
   -> ok, války jsou špatné, ale toto se nedá považovat za zneužití droního potenciálu, na to se mrkneme později
• k připojení na internet v místech, kde to je jinak nemožné a tak rozšiřovat vzdělanost
• jako poštovní poslíček
• jako náhrada městských strážníků
• k mapování terénu
• k záchraně obětí přírodních katastrof (lavina, výbuch sopky, hurikán,…)
-a mnoho dalšího
letící dron
Tohle je celkem široká škála úkonů, které může dron zvládat, problém většiny z nich spočívá ve slabé výdrži baterií, proto je většina věcí z výše zmíněného seznamu jen taková idea.
Možnosti využití dronů jsme ani zdaleka nevyčerpali, nicméně pojďme se teď zaměřit na stinnou stránku světa těchto létajících drobků.

• V dnešní době, kdy Evropa prochází uprchlickou krizí a do Evropy se dostávají členové různých teroristických skupin jako je Islámský stát, tak pro nás můžou drony představovat velkou hrozbu. Dron může být nenápadný a vleze se všude, teď už nebudou muset ve jménu Alláha obětovávat své životy, ale obětují drona.

• Dostat se jako paparazzi na pozemek známé celebrity už nebude takový problém, jednoduše fotograf vytáhne ze šuplíku vrtulníček s foťákem a při šmírování si může v parném letním dni vychutnávat pina coladu na zahradě.
foto z letadla
Drogové gangy – Koho by napadlo, že zrovna to, co mi právě proletělo nad hlavou, může být zásilka kokainu? Asi nikoho, já vím, je to rafinovaný způsob, který ovšem drogové gangy aktivně používají ať už k doručení zásilek, tak k hledání pěstírny nepřátelského gangu a následným krádežím úrody nebo vydíráním.

Abych to shrnul, myslím si, že drony dělají přeci jen více užitku než škody, ale měla by se zvýšit ochrana, kontrola a mělo by se regulovat to, komu se tato „mocná zbraň“ dostane do ruky a komu ne.

22. 4. 2017 | Posted in: Dovolená | Komentáře uzavřeny

Znáte zesilovač AUDIA FLIGHT TWO MK III!

Tento zesilováč pochází z dílem italských konstruktérů. Sama firma Audio Flight, kterou založili Andrea Nardini a Massimiliano Marzi, se specializovala na výrobu zesilovačů a tento model o kterém bude řeč, je možné zařadit do střední třídy.

Tento zesilovač je možné koupit ve dvou barevných provedeních a to v černém a v barvě kovu tvořené hliníkem. Oba barevné typy mají stejnou modrou barvu displeje, který je chráněn organickým sklem a iluminací. Na chladiči, který je žebrovaný můžeme vidět dvacet tranzistorů. Otvory na větrání jsou umístěny v základně přístroje a nad jeho chladiči. Celé chlazení samozřejmě kontroluje elektronická ochrana.

Nevýhodou tohoto zesilovače je že nemá vstup pro sluchátka. Nenajdeme u něj ani korekční předzesilovač, tónové korekce výšek a basů. Rozpětí hlasitosti je od – 90 dB do +10 dB a ovládá se velkým tlačítkem na přední straně přístroje.

Kromě jednoho velkého tlačítka, kterým se ovládá hlasitost, se zde nachází dalších šest menších tlačítek v řadě vedle sebe, která jsou mírně zabořená. Slouží k následujícím funkcím – volič jednoho z pěti vstupů, nastavení vstupů, umlčení zesilovače na kratší dobu, vypínač a aktivace při poslechu, když se nahrává. V zadní části je symetrický vstup a převaha konektorových zdířek cinch.

Součástí zesilovače TWO MK III je také dálkový ovladač, takže vše můžeme obsloužit na dálku. Tělo ovladače tvoří hliník, který přidává jeho vzhledu na atraktivitě. Myslelo se i na připojení komponentů firmy, zásuvky pro síťový kabel, kolébkový síťový vypínač a napájecí kabel.

Hmotnost zesilovače je 19 kilogramů a jeho celkové harmonické zkreslení dosahuje hodnot do 0,05 %. Celkové hodnocení při poslechu je dostačující a dává nám pocit nenucené přirozenosti s volností. Aktuální cena modelu je 99 990 Kč a není problém ho v České republice sehnat.
 

30. 11. 2016 | Posted in: Dovolená | Komentáře uzavřeny

Proč vybírat dovolenou a výlety přes slevomat?

Zajisté ani vás neminula vlna slevových portálů, na kterých můžete za velice výhodné ceny sehnat prakticky cokoliv. Ať už budete přemýšlet nad jakýmkoli slevovým portálem, všechny mají jedno společné bez ohledu na to, jak se jmenují a kdo je provozuje.
procenta nad holkou
Kromě slev na dovoz jídla, adrenalinové zážitky a všelijaké zboží, vám nabídnou také možnost cestování za skvělé ceny. Proč se ale obrátit na slevový portál místo na běžnou cestovní agenturu, nebo místo toho, abyste si vše zařídili sami? Odpověď je velice jednoduchá.

Slevové portály v oblasti cestování vám nabízí:
·         výhodné ceny
·         inspiraci k cestování v tuzemsku i do zahraničí
·         jednoduchost zajištění cesty
·         přednastavený program
·         průvodce
·         ubytování

Předem zajištěný program nemusí každému vyhovovat, protože se nemusí přesně trefit do toho, co byste rádi viděli. To již ovšem záleží na vašich požadavcích a konkrétních nabídkách. Vše ostatní je ovšem velkou výhodou, protože zajistit si skvělou cenu by vám trvalo věčnost, průvodce také něco stojí a najít nejlepší ubytování v dané destinaci za super cenu také není nejjednodušší.

Tedy kromě toho, že si užijete slevy na daný výlet či dovolenou, tak si zároveň užijete veškeré výhody, které vám nabízí cestování s cestovní agenturou. A pokud patříte mezi ty, kteří nechtějí nad plánováním celé dovolené, prodlouženého víkendu či jednodenních výletů strávit spoustu dlouhých hodin, tak je pro vás cestování se slevovými portály jako dělané.
četba u moře
Cestovní agentury jsou často velice drahé, jenže na slevových portálech objevíte i 50 % slevy z určitých výletů či dovolených, a přesto si užijete plného komfortu, průvodce a kvalitního ubytování i možnosti dopravy.

Pokud vám bude vyhovovat program a dané termíny, tak není na co čekat.
Tuzemské pobyty se většinou netýkají klasického cestování s cestovkou, ale zejména wellness pobytů, romantických pobytů s masážemi v okouzlujícím a historickém areálu, nebo ubytování se vstupem na nejrůznější gastronomické akce, například svatomartinské hody v různých částech republiky, nebo výlety s degustací vína.

Kdo se tedy chcete něco dozvědět a vidět nová místa, podívejte se na nabídku zahraničních cest. Kdo si chce naopak odpočinou a užít si dobrého jídla a pití, tak by se měl podívat na českou nabídku.

21. 11. 2016 | Posted in: Dovolená | Komentáře uzavřeny

Jak si v Čechách užít dovolenou

Velice dlouho si všichni mysleli, že dovolená v Čechách není nic jiného než přeplněné kempy, nekvalitní chatky a táboráky. Tak už to ovšem dávno není a úroveň českých hotelů a jejich služeb rok od roku stoupá. Je tak mnohem jednodušší a pohodlnější navštívit některý z koutů naší nádherné země a kochat se nejen přírodou, ale navštěvovat také naše památky, než jet do zahraničí.
country hotel

Proč je tuzemská dovolená lepší, než jiná?

Tak především plánováním dovolené v Čechách nemusíte strávit celé týdny a plánovat ji měsíce dopředu. Když si najdete vhodnou lokalitu a hotel, tak zařízení vaší krásné dovolené může trvat pouze několik hodin pár týdnů před odjezdem. Navíc Čechy skýtají mnoho nádherných míst a aktivit, za kterými nemusíte jezdit daleko. Co tedy lze všechno v tuzemsku dělat?

1.      Hory a příroda
Naše malá zemička je velice bohatá na nádhernou přírodu, kterou lze obdivovat v jakémkoli ročním období. Pokud vás zajímají hory, v kdejakém průvodci, ať klasickém či internetovém najdete nespočet informací o jejich umístění, zajímavostech a další údaje.

Zároveň se můžete podívat také na webové stránky specializující se na plánování výletních tras, které vám pomohou najít zajímavá místa a aktivity nejen na horách, ale také v nížinách a poskytnou vám tipy na výlety v jednotlivých oblastech. Bude tedy pouze na vás, jestli se rozhodnete pro Jeseníky, Krkonoše, nebo si projdete Ralsko či Šumavu.

2.      Památky
Jistě víte, že mají Čechy báječnou historii a s tím také spojené památky. A nezáleží na tom, jestli máte rádi řemeslné trhy, zámky, hrady či muzea. Česká republika vám nabízí značné možnosti kam se vydat, a to v rámci každého kraje a téměř každého města. Kudy z nudy se můžete online dozvědět snadno a rychle, stačí najít zdroj orientovaný na peší či cykloturistiku a s tím spojené trasy okolo zajímavých pamětihodností.

3.      ZOO
Nezáleží na tom, jestli je vám deset, třicet, nebo šedesát. Zvířátka má rád každý. Proto nikdy není od věci navštívit některou z našich ZOO, podívat se a zároveň se něco naučit o nejrůznějších zvířatech. V Čechách najdete nejen známé a velké ZOO, ale také spoustu menších, nebo dokonce specializovaných na určitý živočišný druh. Takovým příkladem je například Krokodýlí ZOO v Protivíně.
modrá žába
Tak už víte, kam byste se nejraději podívali, co se dozvěděli a s kým jeli? Vyberte si správného parťáka, projděte si pár zdrojů a vyrazte na výlety či dovolené, na které nikdy nezapomenete. Stačí vám k tomu trochu času stráveného u počítače a znalost kvalitních stránek, na kterých se dozvíte přesně to, co potřebujete.

| Posted in: Dovolená | Komentáře uzavřeny

Pronájem chaty je skvělou variantou dovolené v Čechách

Stále více a více lidí se rozhoduje strávit svůj dovolenkový čas nikoli v zahraničí někde u moře, nýbrž v naší líbezné domovině. A není se čemu divit, protože politická situace není ve světě zrovna ideální a Čechy nabízejí mnoho možností pro aktivní i pasivní odpočinek.
chalupa s garáží
Je samozřejmé, že během své dovolené nechcete být doma, protože tam vás vaření, uklízení a praní nemine ani v době odpočinku. Proto se možnost pronájmu chaty či chalupy v poslední době stala takovým hitem.

Za tím to účelem také vzniklo mnoho webových stránek, které se zabývají zprostředkováním mezi pronajímatelem a nájemcem. Na jakékoli z podobných stránek pouze zadáte termín, během kterého byste si chtěli chalupu pronajmout, destinaci, která vás v Čechách zajímá, délku pobytu a počet osob.

Zároveň můžete vybrat také cílovou cenu za objekt, kterou jste ochotni zaplatit. Mnoho z webů nabízí možnost také dalšího výběru, a to zda chcete chatu s bazénem či bez, zda s sebou budeme mít domácího mazlíčka, jestli požadujete v objektu připojení k wifi a mnoho dalšího.

Kdy na chatu jet a kde se po nich podívat?

Nejspíš si říkáte, že sezónou pro pronájem chat a chalup je pouze léto. To ovšem není vůbec pravda. Spousta webů vám totiž nabízí také možnost pronájmu chaty na horách v zimních měsících, nebo pronájem v době Silvestru, což je také velice oblíbené.

Jistě jste si již někdy říkali, jak by to bylo skvělé vzít své přátele, odjet na Silvestra na chatu a pořádně tam začátek nového roku oslavit. Přesně tato možnost se vám právě naskytla.

Když se rozhodnete, že byste se pro tento typ dovolené, nebo třeba jen prodlouženého víkendu rozhodli, tak zůstává otázka, kde začít hledat. Webů na toto téma je spousta, ale uveďme si zde alespoň to, jak je najít. Ve vyhledávači můžete hledat pojmy jako chata tour, levné chaty, e-chaty, nebo chaty a chalupy DDS.

Všechny stránky skrývající se pod těmito pojmy a mnoho podobných vám nabídne základní parametry pro výběr. Po jejich zadání se vám zobrazí výběr chat a chalup, ze kterých můžete vybírat a odpovídají vašim požadavkům. Můžete se podívat jak vypadají, co vám jejich majitelé nabízí za služby a také za jakou cenu si je můžete pronajmout.
horská chata
Mnoho zprostředkovatelů pronájmu vám také nabídne na svých stránkách typy na výlety, které můžete podnikat v okolí chaty a další možnosti trávení volného času v konkrétní destinaci. Nemusíte se tedy bát, že byste se na daném místě nudili. To se rozhodně nestane.

| Posted in: Dovolená | Komentáře uzavřeny