Jak si v Čechách užít dovolenou

Velice dlouho si všichni mysleli, že dovolená v Čechách není nic jiného než přeplněné kempy, nekvalitní chatky a táboráky. Tak už to ovšem dávno není a úroveň českých hotelů a jejich služeb rok od roku stoupá. Je tak mnohem jednodušší a pohodlnější navštívit některý z koutů naší nádherné země a kochat se nejen přírodou, ale navštěvovat také naše památky, než jet do zahraničí.
country hotel

Proč je tuzemská dovolená lepší, než jiná?

Tak především plánováním dovolené v Čechách nemusíte strávit celé týdny a plánovat ji měsíce dopředu. Když si najdete vhodnou lokalitu a hotel, tak zařízení vaší krásné dovolené může trvat pouze několik hodin pár týdnů před odjezdem. Navíc Čechy skýtají mnoho nádherných míst a aktivit, za kterými nemusíte jezdit daleko. Co tedy lze všechno v tuzemsku dělat?

1.      Hory a příroda
Naše malá zemička je velice bohatá na nádhernou přírodu, kterou lze obdivovat v jakémkoli ročním období. Pokud vás zajímají hory, v kdejakém průvodci, ať klasickém či internetovém najdete nespočet informací o jejich umístění, zajímavostech a další údaje.

Zároveň se můžete podívat také na webové stránky specializující se na plánování výletních tras, které vám pomohou najít zajímavá místa a aktivity nejen na horách, ale také v nížinách a poskytnou vám tipy na výlety v jednotlivých oblastech. Bude tedy pouze na vás, jestli se rozhodnete pro Jeseníky, Krkonoše, nebo si projdete Ralsko či Šumavu.

2.      Památky
Jistě víte, že mají Čechy báječnou historii a s tím také spojené památky. A nezáleží na tom, jestli máte rádi řemeslné trhy, zámky, hrady či muzea. Česká republika vám nabízí značné možnosti kam se vydat, a to v rámci každého kraje a téměř každého města. Kudy z nudy se můžete online dozvědět snadno a rychle, stačí najít zdroj orientovaný na peší či cykloturistiku a s tím spojené trasy okolo zajímavých pamětihodností.

3.      ZOO
Nezáleží na tom, jestli je vám deset, třicet, nebo šedesát. Zvířátka má rád každý. Proto nikdy není od věci navštívit některou z našich ZOO, podívat se a zároveň se něco naučit o nejrůznějších zvířatech. V Čechách najdete nejen známé a velké ZOO, ale také spoustu menších, nebo dokonce specializovaných na určitý živočišný druh. Takovým příkladem je například Krokodýlí ZOO v Protivíně.
modrá žába
Tak už víte, kam byste se nejraději podívali, co se dozvěděli a s kým jeli? Vyberte si správného parťáka, projděte si pár zdrojů a vyrazte na výlety či dovolené, na které nikdy nezapomenete. Stačí vám k tomu trochu času stráveného u počítače a znalost kvalitních stránek, na kterých se dozvíte přesně to, co potřebujete.

21. 11. 2016 | Posted in: Dovolená | Komentáře uzavřeny