Bez vypínače to nejde

Není už dnes nic neobvyklého na tom, že používáme k usnadnění nebo zpříjemnění si života všemožné přístroje a zařízení. A protože máme domů i na pracoviště a kamkoliv jinam zpravidla zavedenu elektřinu, volíme i taková zařízení, jež jsou touto poháněna. Protože je to vlastně ten nejpohodlnější způsob, jaký lze zvolit. S takovou elektřinou se totiž nemusíme odnikud nosit, není těžká ani nezabírá místo, není třeba se starat o to, kam se zbytky, co po ní zbydou, a to proto, že nezbydou, není třeba se zajímat o její dopady na okolí.
A také se nemusíme starat o to, kam jsme si ji uložili a zda jí nevypršela lhůta trvanlivosti, protože je tato stále čerstvá a tam, kde má být. Tedy ve vypínačích a zásuvkách.vnitřek vypínače
Stačí nám tak vlastně jenom zasunout zástrčku do zásuvky a stisknout vypínač, případně jenom stisknout vypínač, a máme to.
Ovšem není vypínač jako vypínač.
Zatímco se někteří z nás spokojují s tím, co zdědili možná ještě po předcích a prapředcích a co jim doposud dokáže prokazovat svoje služby, jiní už mají přece jenom vyšší nároky. A to jak na kvalitu, tak i na vzhled. Protože to víte – ne vše staré se stává exponátem vhodným do muzea, ne vše staré je ceněná starožitnost. A než se tak stydět za něco takového – elektroinstalační prvky nevyjímaje – to už je lepší si koupit nové, modernější. Prostě lepší. Čímž mám na mysli vypínače Schneider https://www.lightpark.cz/vypinace-a-zasuvky-schneider-unica/.
Jistě, i starší modely vypínačů nebo něco od méně vyspělé konkurence dokáže člověku poskytnout to, co se od vypínačů očekává, ale pouhá funkčnost už dnes není vše. Dnes už se klade důraz i na jiné stránky věci. Třeba i na široké portfolio zmiňovaných strojků, variabilitu či celou širokou škálu různých barev a barevných kombinací a designů. A to je právě to, v čem se tento typ vypínačů od svých předchůdců i obyčejných současných konkurentů liší.bílý vypínač
SCHNEIDER UNICA tak dává možnost zvolit si různé barevné kombinace i různé designy, je tu možno volit různé tvary i barvy rámečků při zachování téhož strojku. Takže si tu lze vybírat i měnit, jak je jen člověku libo. A to jen tak někdo nenabízí.

10. 1. 2020 | Posted in: Kultura | Komentáře uzavřeny

Obecně o dietách

O dietách obecně koluje mnoho mýtů a fantazií. Někteří z nás si stále myslí, že když přestanou jíst, tak shodí přebytečné kilogramy. Jenomže často to neúčinkuje tak, jak by mělo a následně se třeba i roky trápíme tím, že jsme přebytečnou váhu neshodili. Velkým problémem celého lidstva je obezita a vysoká nadváha. V některých zemích překračuje limity a v takových případech může škodit našemu vlastnímu zdraví.
Hranatý talíř s ovocem
Říká se, že nemáme soudit knihu podle obalu, jenomže spousta lidí to dělá. Soudí lidi již na první pohled a myslí si o nich to nejhorší. Pokud máte nadváhu a chcete zhubnout, může to být jeden z důvodů, proč chcete snížit svou tělesnou hmotnost. Prioritou by pro nás však mělo být zdraví a ne pohledy okolí. Děláte to přece sami pro sebe, alespoň by to tak mělo být.
červené jablíčko obalené metrem

Novinka na snížení tělesné hmotnosti

Ketogenní dieta je v tomto směru poměrně novinkou. Již v minulosti se ale vědělo, že pokud přijímáte z potravy málo sacharidů a tuků a hodně bílkovin a proteinů, tak se vaše tělo dostane do takzvané ketózy a začne štěpit tukovou tkáň. Takže vám nebudou ubývat svaly, díky vysokým dávkám proteinů, ale budete hubnout tukovou tkáň.
zelený nápoj ve vyšší skleničce s úzkým hrdlem
Těšit se můžete na:


ü Častá jídla.
ü Žádný pocit hladu.
ü Jídla vyvážená a zdravá.
ü Chutná a přínosná pro naše tělo.
ü Pozitivní nálada.
ü Žádné chutě na sladké.
ü Snížení tělesné hmotnosti o tolik, kolik potřebujete nebo chcete.
ü Svaly zůstanou zachovány.
ü Žádný jo-jo efekt.
ü Detoxikace celého organismu.
ü Pokrmy bohaté na vitamíny a minerály.
ü Snadná příprava jídel.
ü Garantované výsledky.
ü Odbourávání tuků z těla.Ketogenní dieta funguje na bázi štěpení tuků v organismu. Jedná se o stav zvaný ketóza, což je přirozený projev lidského těla. Na tuto metodu přišel profesor harvardské univerzity George L.Blackburn při zkoumání lidského těla a spalování uložených tuků. Výsledky jsou garantovány.

| Posted in: Kultura | Komentáře uzavřeny

Chystáme se na příchod nového člena rodiny

Miminko je něco, co přinese oživení do vztahu. Nyní zapomeňme na probdělé noci, neustálý pláč a další nepříjemnosti, které se najednou s jeho příchodem vyrojí. Sice jsou nepříjemné, ale dají se přežít a za čas se člověk tomu i zasměje nebo úplně na ně zapomene. To zkrátka k miminkovskému věku patří, stejně tak jako zařizování nových věcí. Příchod dítěte do rodiny je rozhodně velká událost, ale také pořádná změna. Nejen, že bude potřebovat svoje soukromí, ale také šatní skříň, kočárek, postýlku a mnohé další. S nákupy se během těhotenství neotálí a na druhou stranu se nemá nic přehánět. To především platí v oblečení.

miminko, které drží v ruce maminka a je oblečené do bodýčka

Vybíráme kojenecké oblečení

Na trhu je v dnešní době skutečně velký výběr triček, body, soupraviček, tílek, dupaček a dalších oblečků. Existují v různých barvách, některé mají vtipné potisky nebo jen s dětskými motivy. Je pravdou, že možností je více než dost a záleží jen na rodičích, co se jim bude líbit nebo co jim bude vyhovovat po praktické stránce. Rozhodně se nevyplatí si dělat příliš velké zásoby kojeneckého oblečení. Miminko nemá tak velkou potřebu jako batole a navíc velice rychle ze všeho vyroste. Vyplatí se zároveň popřemýšlet o soupravičce do porodnice, která by měla být tak trochu slavnostnější, ale i praktická pro další nošení. Také je třeba vzít v úvahu roční období.

různé miminkovské oblečení, které visí na šňůře

Soupis do porodnice

V podstatě o všem podstatném se maminka zavčasu dozví od svého lékaře nebo zkušených matek. Nicméně rodiče si mohou utvořit představu a sami si vybrat, co se jim bude líbit. Základní kojenecké oblečení do porodnice https://www.kojeneckeobleceni.cz/Kojenecke-soupravy-PORODNICE-c2_0_1.htm si lze snadno zakoupit z pohodlí svého domova. Snad je lepší vybírat neutrální barvy oblečení. Nejen kvůli pohlaví dítěte, ale i pro možné další použití. Vyplatí se kvalitní materiál, který miminku nebude vadit a přirozeně do porodnice by se mělo vše nejprve vyprat, vyžehlit, aby naše dítko vypadalo přímo skvěle. Právě při odchodu z nemocničního prostředí bude mít nejvíce obdivovatelů, tak ať mu to řádně sluší. 

9. 1. 2020 | Posted in: Kultura | Komentáře uzavřeny

Superpotravina kotvičník


Už jste někdy slyšeli o kotvičníku? Pokud ne, tak teď je čas, abyste zjistili nějaké informace o téhle zazračné rostlině, která je velice užitečná. Můžete si ji vypěstovat i u vás doma, pokud tomu přizpůsobíte podmínky. Tahle rostlinka roste přirozeně v Indii. Krásně voní, takže jej můžete mít i na tyhle účely. Je to taková bylina, která má kolem patnácti centimetrů, takže vám to ani nebude zabírat hodně místa.
Dříve se používala jako afrodiziakum, aby stimulovala chuť k sexu. Tohle se dělalo dříve ve starověkém Řecku, ale můžete to klidně i zkusit dneska, mohlo by vám to třeba pomoci. Celkově je to velmi dobré na všechny pohlavní orgány, protože ty hrají velikou roli v produkci hormonů pro vaše tělo. S výšemi věkem bohužel má tělo tendenci produkovat méně hormonů, vaše svaly jsou ochablejší a vy se třeba necítíte dobře. Můžou za to hormony, což je jasné. Většinou to tak bývá.

Úžasný dárek

Pokud chcete darovat někomu blízkému dárek, který je zdravým a zároveň velmi nápaditý a trochu i originální, tak můžete vyzkoušet právě kotvičník zemní https://www.energiezivota.com/superfoods-superpotraviny/kotvicnik-ucinky-a-zkusenosti-s-uzivanim/, který můžete nakoupit v praktickém balení v našem eshopu. Doručíme vám to až k vám domů. Na stránkách si přečtete i další zajímavé informace, tak do toho rozhodně běžte. Nebojte se nových, neznámých věcí. Někdy by vám to mohlo opravdu hodně pomoci. zdravé těloVitamín C patří mezi významné antioxidanty, které pomáhají obranyschopnosti organismu a pomáhají najít volné radikály a tím vlastně detoxikují vaše tělo. Tělo potřebuje detoxikaci.
Vyberte si od nás opravdu krásné dárkové balení zdravých bylinek a dalších superpotravin, které byste měli pro jejich účinky na zdraví zařazovat mnohem více do vašeho jídelníčku. Vaše tělo bude opravdu rádo a za čas poznáte efekty zdravého a vyváženého jídla.

| Posted in: Kultura | Komentáře uzavřeny

Co pomůže s erekcí?

Nejednoho z mužů vysloveně děsí už i jenom samotná představa toho, že by jednou v jejich životě mohl nastat den, kdy už to bude s jejich potencí nevalné, respektive že této přímo pozbydou. Myšlenky na to, že už jim to, co jim dělá dobře, nikdy více dobře dělat nebude, myšlenky na to, že už nedokážou v posteli učinit dobře ani své partnerce, je nejednou vysloveně mučí. A ne-li, pak přinejmenším nevyvolávají radostné pocity.

erotický snímek

Pro muže je zkrátka nepříjemnou představou, že by měli přijít o to nejzákladnější, co z nich dělá opravdové muže. A nic na tom nemění ani skutečnost, že tato záležitost, tedy klesající potence, není životu nebezpečná, nebolí a nikdo z těch, kdo s dotyčným přímo neobcují, se o této skutečnosti vůbec nemusí dozvědět, tento problém může být úspěšně skryt v kalhotách.

Muži si prostě cení toho, že jsou ‚muži‘. A to i tehdy, kdy jim to třeba není vůbec k ničemu, když nemají s kým obcovat a samotné je to snad ani moc nebaví. Protože to k nim prostě od dob dospívání neodmyslitelně patří a s něčím hezkým, co je provázelo po řadu let, se jen neradi loučí.

Co jenom by tito dali za to, kdyby se tento nepříznivý proces dal zastavit nebo alespoň odsunout na co nejpozdější dobu! Jak jenom by takoví chlapi chtěli, aby se stal nějaký zázrak!
černá podprsenka

Ovšem zázraky se nedějí. I když…

I když svým způsobem zázraky existují. Ovšem nejedná se o žádné divy nebo čáry, ale o pouhé vědecké poznatky. O objevy, díky nimž lze s potencí leccos podniknout i tehdy, kdy už je zdánlivě ztracená.

Stačí si koupit některý z prostředků podporujících ‚mužnou sílu‘ a rázem se vše může obrátit k lepšímu, rázem lze podávat takové výkony, v něž by už dotyčný snad ani nedoufal.

A pokud někdo uvažuje o tom, které přípravky na potenci jsou nejlepší a tudíž nejprodávanější https://www.nejlevnejsigenerika.to/nejprodavanejsi, je na počátku cesty za svým snem. Snem o bezesných nocích, kdy se na posteli převaluje nejenom proto, že nemůže usnout.

| Posted in: Kultura | Komentáře uzavřeny

Igelitové obálky

Měli byste se rozhodnout ještě dneska a podívat se na všechny naše opravdu luxusní igelitové obálky, které najdete v našem internetovém katalogu, kde budete mít všechno z první ruky krásné vystavené a stačí si to objednat přes internet, z pohodlí doma. Je to tak snadné a jednoduché. Vzhledem k tomu, že je to vyrobené z igelitu, tak se nemusíte obávat, že by do toho třeba zatekla voda nebo to poškodily nějaké jiné vlivy, takže se to skvěle hodí, třeba když někomu posíláte oblečení, aby se nezašpinilo, protože třeba papír se snadno protrhne. Vyberete si z celé řady luxusních nabídek.

grafika

Vyberte si podle velikosti a třeba i podle typu zapínání, je to opravdu všechno na vašem rozhodnutí. My vám můžeme poradit s výběrem, pokud budete chtít, protože na vaší spokojenost nám opravdu záleží a je to pro nás to nejdůležitější, tak udělejte to co nejrychleji. Připojte se i vy k celé řadě našich opravdu maximálně spokojených zákazníků, které vždy, kdy potřebují něco tohoto soudku, obálky a podobně, tak si vyberou nás a objednají si všechno z jejich domova a nemusí nikam chodit.

Luxusní slevy
U nás najdete i akční nabídku, pokud budete mít štěstí. Je to opravdu jen a jen na vás, tak udělejte to nejlepší rozhodnutí ještě dneska. Určitě využijete této šance a vyberte si z našeho velkoobchodu to nejlepší. Nabízíme vám všechny modely od nejrůznějších velikostí, takže se tam všechno v pohodě vleze, protože my máme opravdu široký sortiment, tak nemějte strach. Měli byste se stoprocentně rozhodnout ještě dneska a vybrat si rychle.

dopisní obálky

Všechno máme skladem a objednáte si to všechno online, takže nemusíte chodit třeba ani nikam do kamenných obchodů, nezní to skvěle? Je to opravdu skvělé, tak nečekejte na nic. Bude to pro vás opravdu nejlepší volba, to vám slibujeme. Naše ceny jsou nízké a kvalita je opravdu vysoká.

| Posted in: Kultura | Komentáře uzavřeny

Klíčky rostlin jako hodnotná součást jídelníčku


Se sklenicí na klíčení semen bude pěstování mladých výhonků rostlin hračka a vy se tak již brzy budete moci potěšit zdravou a chutnou porci, kterou si zamilujete. Není divu, že pěstování klíčků propadá stále více lidí, jen je škoda, že se u nás tento trend neobjevil dříve, neboť obohatit svou stravu hromadou vitamínů, minerálů a jiných pro zdraví důležitých látek je tak snadné!
Klíčení semínek si zamilují úplně všichni a zdaleka se nejedná o lákavou součást jídelníčku pouze pro věčné dietáře a milovníky asijské kuchyně, ale také pro všechny ty, kdo milují čerstvou křupavou zeleninu a chtějí si připravit opravdu nutričně hodnotné jídlo.

svačina

Pojďme si tedy vysvětlit, co takové pěstování klíčků obnáší, a jak se můžeme dopracovat k bohaté úrodě křupavých výhonků:
Není k tomu potřeba nic speciálního, žádné drahé pomůcky, žádná speciální zručnost, a dokonce vám to nezabere ani mnoho času.
Hodit se vám bude vhodná nádoba na klíčení semínek, buď sklenice na klíčení anebo misky na klíčení semínek. Ať už si zvolíte cokoli, je to otázka několika málo stovek korun a žádná další investice už vás nečeká. Jde jen o to, zásobit se kvalitními semínky na klíčení, a ty si můžete pořídit jak ve specializovaném obchodě, tak i v zahradnictví – ovšem tam si dejte dobrý pozor na to, abyste si nepořídili semena, která budou chemicky ošetřena mořením.

Zvolená semena vložte do nádoby, zalijte vodou a nechte několik hodin bobtnat. Poté vodu slijte a dále semena pravidelně několikrát denně proplachujte, aby zůstala vlhká. Nádobu umístěte na teplé a světlé místo, to se bude mladým rostlinkám líbit a klíčení se vám vydaří. Jakmile klíčky dosáhnou potřebné velikosti, můžete sklízet.

soja

A pokud náhodou nebudete vědět, co si s úrodou počít, tím spíše, když sklidíte více, než můžete spotřebovat, můžete klíčky bez obav uložit na několik dní do lednice a pochutnat si na nich později.

| Posted in: Kultura | Komentáře uzavřeny

Když na vás přijdou těžké chvíle

Člověk neprožívá jenom radostné chvíle. Jsou tu i okamžiky, kdy se dostává třeba i až na samé dno, kdy mu věru není co závidět a kdy by snad každý dal nevím co za to, kdyby mu někdo podal pomocnou ruku.

kompenzace

Takových krušných chvil může být!!!

  • úraz, k němuž člověk přišel při dopravní nehodě
  • pracovní úraz
  • a vlastně i jakýkoliv jiný úraz

Každá ze zmíněných možností je víceméně neštěstím už i sama o sobě. Jen tou obětí, tím, kdo potřebuje pomoc, je někdy ten, jemuž se dotyčné přihodilo, a někdy bohužel už i jenom jeho pozůstalí.
Neštěstí – jak se říká – nechodí po horách, ale po lidech. A proto nikdo nemůže nikdy říci, že jeho se to netýká. Opak je pravdou. V kterémkoliv okamžiku se to může bytostně dotýkat třeba i právě vás.

A co potom?
S něčím – je-li to ještě možné – pomohou lékaři, zdravotní sestry a saniťáci, někdy pomohou i hasiči nebo policisté, respektive strážníci, pomoci se lze dočkat ze strany příbuzných, přátel, sousedů, sociálních pracovníků, ale třeba i docela obyčejných neznámých lidí, kteří se k tomu nějakým způsobem nachomýtli.
Ale s něčím je přece jenom lepší vsadit na profesionály. Ti jsou těmi nejpovolanějšími, aby pomohli poškozenému nebo pozůstalým třeba s problematikou odškodnění.

Protože je logické, že záležitostem náhrady škody za újmu na zdraví a odškodnění pozůstalých by se měli věnovat jen ti, kdo se postarají, aby se dotyčnému nebo dotyčným dostalo všeho, na co mají nárok. Protože by nebylo fér trpět a ještě se přitom nechat odírat.

dohoda

Zejména když existuje poradna, jež poskytuje poradenskou, právní a psychosociální pomoc s náhradou škody ve zmíněných případech a jež zajistí mimo kompletního poradenského servisu klidně i právní zastoupení při domáhání se adekvátního odškodného za škody na zdraví, duševní útrapy pozůstalých či odškodnění za nemajetkovou újmu.
Je dobře, že je tu někdo, kdo je i úplně cizím lidem ochoten nabídnout individuální, profesionální a lidský přístup. A dobrou radu, jež může být nad zlato.

8. 1. 2020 | Posted in: Kultura | Komentáře uzavřeny

Kouzlo techniky patchwork

Patchwork je velmi stará metoda již ze starověkého Egypta. Její název ovšem vychází z angličtiny, a to ze slov patch neboli záplata a work, tedy práce. Jak sám název napovídá, pracujete s kousky látky, které jsou určeny především pro záplatování. Nebo alespoň tak to začalo. Dnes se z této aktivity stala zábava zejména pro mnoho žen a materiál si můžete koupit přímo na tuto zábavu.

patchwork deka

Jak na to?

Patworkem vzniká pouze horní vrstva výsledného produktu. Kousky látky můžete nastříhat či nařezat ideálně na pravidelné tvary a velikosti, čímž vzniknou tzv. bloky. Ty sešijete na běžném či speciálním stroji do velikosti, kterou potřebujete a přidáte lemy. Tomu se říká bordura.

kabelky na látce

Až budete mít tuto horní vrstvu, tak pod ní přidáte ještě dvě. Do střední se dává polyesterová či bavlněná výplň a do spodní bavlněná látka. Ta již většinou není tvořena žádnou technikou, ale jde jen o jeden kus látky. Až budete mít tyto tři části připravené, tak je jednoduše prošijete k sobě. Tento výsledný počin se jmenuje quilt.

Druhy vzorů

Typů je několik a jsou rozděleny především podle toho, s kým a pro koho je tvoříte:

  • BOM (block of the month) je předem určený vzor závazný pro všechny,
  • new born quilt je určen pro miminka,
  • memory quilt sbírá kousky od přátel jako vzpomínku,
  • friendship quilt tvoří přátelé společně a
  • paperpiecing je šití vzorů přes papír.

Co můžete vyrobit?

Možností je samozřejmě spousta, ale jako začátečníci byste měli zkusit nejdřív malé věci jako například prostírání nebo chňapky do kuchyně. Ať vám to půjde, pusťte se do deky, ubrusu nebo polštáře. A pokud nebudete chtít jen praktické věci, ale také dekorace, vyrobte si hezký obrázek nebo originální oblečení.

Vybírat nemusíte jen ze starých kousků, ale zvolit si jedinečné vzory látek, jelikož se dnes prodávají celé sety určené pro tuto zábavu. A některé z nich jsou navrženy i známými návrháři. I když je patchwork známý především v USA, Japonsku či Francii, u nás stále získává na popularitě.


| Posted in: Kultura | Komentáře uzavřeny

Jak může pomoci pasivní příjem s nájmem a úsporami

Co kdybyste neplatili nájem, byť žijete v bytě pronajatém? Co kdybyste neplatili za spotřebu nic, a to i když máte všude LED žárovky a úsporné spotřebiče? Víte, že všechno tohle je možné? A nemusí to být jenom o domácnosti, můžete to vztáhnout na cokoliv – co kdybyste chodili zadarmo do hospody nebo cestovali po světě, aniž byste skutečně odpracovali jedinou vteřinu?
Je to možné!
Není to jen nějaké kouzlo, na které je třeba přijít, a nadále vám budou už jenom padat peníze do klína, takhle to nefunguje. Ale pasivní příjem dokáže hodně.
šipka nahoru

Co to vlastně pasivní příjem je?

Jednoduše je to příjem, pro který nemusíte hnout ani prstem. Každý měsíc dostanete určitou částku jen tak, za nic. Tedy ne za nic, ale dostanete. Určitě pro tento příjem nemusíte dlouhé hodiny trnout někde v továrně nebo se učit šest let ve škole obor. Jedná se o jednoduchou věc, kterou mohou udělat všichni – málokdo má ale tu kuráž a vytrvalost skutečně vydržet až do toho momentu, kdy vám váš pasivní příjem zaplatí třeba dovolenou.
Ostatně je to dobré i jako korigování spotřeby. Pokud budete více šetřit na domácnosti (LED žárovky, spotřebiče úsporné, málo budete spotřebovávat apod.), tím více vám zůstane každý měsíc a tím více budete moci „rozfofrovat“ dle libosti, ANIŽ byste se museli dotknout vaší výplaty.
zvětšování peněženky

Jak na něj

Začněte pomalu, po malých částkách. Zkuste komoditní spready nebo malé P2P investice. Ze začátku to bude bída, vyděláte asi pár korun a nula nula úroku k tomu za měsíc. Pokud s tím ale nešvihnete a vydržíte třeba pět let (proto je dobré začít co nejdříve), tak za těch pět let už nebudete muset třeba platit nájem, protože pasivní příjem vám to zaplatí sám. Pokud skutečně budete pravidelně malé částky přispívat měsíčně + ještě „reinvestujete“, tedy veškerý zisk vložíte opět do investic, můžete celý proces urychlit, a čím více budete mít „zainvestováno“, tím větší úroky a zisky budete mít. Lidé, kteří budují svůj příjem třeba od vysoké školy, už ve 40 nemusí ani pracovat.

| Posted in: Kultura | Komentáře uzavřeny