Poznejte Loket, jak to jenom půjde

Česká republika je plná míst, která stojí za to poznat. Příkladem může být Lednicko-valtický areál, Jeseníky, Liberec nebo třeba okolí městě Loket. V tomto městě toho lze najít skutečně mnoho, jako například stejnojmenný hrad. Samotné město je pak již na první pohled velmi líbezné, neboť je zaneseno do prostředí řeky Ohře, která si vede svou cestu mezi okolními kopci. Díky tomu je vytvořena opravdu romantická atmosféra, a to v kterémkoliv ročním období. Stojí proto za to přijet i sem, do karlovarského kraje, kde toho je k vidění mnohem více. Samotné město Loket je pak cílem mnoha turistů, kteří zde vidí skvělý výchozí bod pro další objevování kulturních, historických i přírodních krás České republiky.

věž hradního komplexu

Kde se ubytovat?

Abyste měli nějaké zázemí, kam se budete každý večer vracet, můžete k tomu využít ubytování Loket. Ten je k dispozici pro mnoho hostů, kteří si zde mohou užít opravdu vysokého standardu komfortu. Jaké prvky vám budou k dispozici, případně vlastně proč byste se měli vydat do tohoto penzionu?

  • Kapacita 16 lůžek, a to s možností přistýlky, tedy ideální pro větší skupinu lidí, která si chce užívat soukromého ubytování
  • Pokoje mají vlastní koupelnu, a proto je zajištěno maximální soukromí všech hostů
  • V celém prostoru penzionu se bez problému připojíte z bezdrátové síti Wi-Fi
  • V případě zájmu je možné přiobjednat kontinentální snídaně, které uspokojí nároky i těch nejnáročnějších jedlíků

zřícenina hradu
Chcete-li zkrátka poznat nová místa, která jste doposud třeba nikdy neviděli, tohle je příležitost pro realizaci. Je tedy třeba zvolit termín, ve kterém by se vám návštěva hodila, promyslet samotný počet lidí, který byste chtěli nechat ubytovat, a následně již jenom přijet. Ať už navštívit tuto oblast na víkend, týden nebo třeba měsíc, bude pro vás velmi příjemné zjištění, že tato oblast má co nabídnout, a to nejenom typickým turistům, ale i náročnějším cestovatelům.

7. 11. 2019 | Posted in: Cestování | Komentáře uzavřeny

Pláže i památky

Každá země naší planety je něčím výjimečná a každá je něčím krásná. Jedno z míst, které rozhodně stojí za to navštívit, je Španělsko. A pokud nevíte, do které části této nádherné země se podívat, pak můžete začít třeba ostrovem Mallorka.
·         Tento kouzelný kout byl obydlen pravděpodobně už v době bronzové.
·         Jestli tu už tenkrát bylo takhle krásně, pak se není čemu divit.
Tato destinace není ale jen o lenošení na pláži. Kromě toho, že můžete navštívit celou řadu historických skvostů, přijdou si zde na své také vyznavači cyklistických dovolených. V některých lokalitách dokonce trénují i špičkové týmy, které se zabývají silniční cyklistikou.
–         Jestliže se nechcete o své dovolené pachtit na kole, a přesto byste rádi poznali všechny krásy této země, pak si můžete půjčit pohodlné auto.
–         Pronájem není nikterak přemrštěný a ostrov se dá přejet za hodinku.
pláž mallorca

Přímý let vyjde levněji

Hlavní město Palma de Mallorca nabízí mnoho krásného pro místní i pro turisty. Za nejvýznamnější památku je považována katedrála Panny Marie.
·         Jedná se skutečně o monumentální stavbu.
·         Patří totiž k největším svého druhu v Evropě.
V hlavním městě můžete navštívit i městské muzeum, které se nachází v gotickém hradu Bellver. Třeba budete mít štěstí, a právě se tu bude konat některá důležitá kulturní událost. Pokud na cestu do Mallorky zvolíte leteckou dopravu, pak máte jistotu, že hlavní město určitě navštívíte. Bude to totiž místo, kde přistanete. Letecká doprava není přehnaně drahá. V sezóně je to pochopitelně finančně náročnější, ale mimo sezónu jsou ceny letenek velice přijatelné.
historická stavba
–         Jestliže si najdete let z Norimberku nebo Lipska, pak výrazně ušetříte.
–         Jedná se totiž o přímé spojení.
Výhody přinášejí i objednávky včas anebo na poslední chvíli. A jak se vybavit po jazykové stránce? Raději si osvěžte němčinu. Angličtina je tu méně používaná.

3. 8. 2018 | Posted in: Cestování | Komentáře uzavřeny

Cesta Atacamou, nejsušší pouští světa

Pokud rádi trávíte dovolenou v extrémních místech a povalování na pláži není noc pro vás, máme pro vás úžasný tip na rozhodně nezapomenutelnou dovolenou, kde to rozhodně není pro slabé povahy.
·         Turisté i vědci
Horká a suchá poušť Atacama je tou nejsušší na světě vůbec. Jedná se o natolik nehostinnou krajinu, že si ji na vlastní oči přijíždí ročně prohlédnout stovky turistů. Ovšem nejsou to jenom turisté, kteří se prohánějí v jeepu po neupravených silnicích mezi pískem a suchou hlínou hnědočervené barvy.

Právě tuto poušť totiž využívá NASA pro trénink na lety do vesmíru a pobyt na měsíci. Říkají, že pokud si chcete prohlédnout, jak to vypadá na měsíci, vydejte se na poušť do Chile – krajina je tam téměř stejně bizarní a nehostinná, jako povrch našeho Měsíce.

NASA zde testuje své techniky, kosmonauty, ale i nejrůznější přístroje a nástroje nebo obleky.

Moon Valley
Nejspíš je jasné, jak se tomuto městečku vybíral název; krajina, která jej obklopuje, skutečně není zrovna bujná a hostinná končina. Když vystoupíte z letadla a rozhlédnete se, máte pocit, že jste právě přistáli na Měsíci nebo na Marsu a čeká vás složitý úkol, který má zachránit planetu.

Chybí tady už jenom slavná americká vlajka Neila Armstronga – skutečně to zde vypadá jako na měsíci. Jako by Atacamu nespojovalo s naší planetou vůbec nic, jako by se snad jednalo o poušť někde na Marsu – jenom je tady kyslík. Vzduch se tetelí a solné tvary, které zde vznikly, jsou zvláštně rozeklané a obroušené větrem do zvláštních dun a magických tvarů.
–          Atacama je plná písku
–          Jsou zde ale i hory, jež mají zasněžené vrchy
–          Najdeme zde i oázy s vodou a zelení
–          Horská plesa zde mají nádherně rudou nebo zelenou barvou vody
–          Termální prameny a gejzíry vytryskují z písku v zemi
–          V lagunách a oázách uvidíte plameňáky
–          Na poušti Atacama prší pouze jednou za několik let

San Pedro
Toto městečko má sotva čtyři tisíce obyvatel, přesto je to největší a nejvyhledávanější Chilské turistické středisko. Proč? Protože právě odtud se s průvodci vyjíždí do chilské pouště.

16. 12. 2016 | Posted in: Cestování | Komentáře uzavřeny