Prodej obráběcích strojů

ExaPro  – internetové tržiště pro použité průmyslové stroje a zařízení bylo před deseti lety založeno v Paříži a dnes má již několik dalších poboček jak u nás, tak po celém světě. Prostřednictvím ExaPro je možné nabízet i poptávat kovoobráběcí stroje, a to v dobré kvalitě, vesměs za přijatelnou cenu, a skutečně v celosvětovém měřítku. Čeští pracovníci této společnosti https:/www.exapro.cz/kov-kovoobrabeci-stroje-c1/ jsou nejen zkušení odborníci v průmyslu, ale též hovoří mnoha jazyky, takže dokáží zprostředkovat nákup, prodej i prohlídku použitých obráběcích strojů rychle a k plné spokojenosti obou zúčastněných stran.Obrábění kovů – frézování
Zájemce o koupi použitého kovoobráběcího stroje nebo i přímo celého obráběcího centra může vždy nahlédnout do aktuální databáze, kde je strojové vybavení vyobrazeno na několika fotografiích a přesně popsáno, tj. je uveden výrobce, všechny technické parametry, programovací jazyk a verze SW, počet pracovních hodin, po které byl stroj v provozu, jeho aktuální stav, cena i lokalita, kde je stroj umístěn. V aktuální nabídce je kolem 800 kovoobráběcích zařízení, mezi nimiž jsou například:Obráběcí stroj

  • obráběcí centra vertikální, horizontální i pětiosé, vysokorychlostní, paletizované
  • postupové obráběcí linky
  • frézky, soustruhy, brusky, řezačky, obrážečky, aj.

Zařízení jsou umístěna v po celé Evropě včetně České republiky, ale také v USA, Austrálii či Arabských Emirátech.
Obchodní transakce probíhají na základě mezinárodních obchodních podmínek Incoterms, které zároveň zahrnují pravidla pro náklad, rizika přepravy a jejich pojištění, daň z dovozu. Prodejce obvykle zajišťuje nakládku, někdy i dopravu na určené místo. Stroje mohou být přepravovány běžnou silniční dopravou, v kontejnerech, na lodi.
Prodejci obráběcích strojů, kteří chtějí využít internetové tržiště ExaPro, by měli ve své inzerci uvést technické údaje o zařízení, rozumnou cenu, upřesnit Incoterms podmínky. Dále je vhodné přiložit fotografie, anebo video stroje v provozu. Tak je možné zvýšit procento návštěvnosti nabídky.

4. 2. 2020 | Posted in: Technika | Komentáře uzavřeny

Zařídit si dílnu a dílničku je podstatný rozdíl

Každý kutil má zařízenou svoji dílničku, kde má všechno jeho nářadí pěkně urovnané a vyskládané, tak aby nezabíralo mnoho místa. Přece jenom se nějakým svým zálibám nebo některým úpravám a přestavbám nevěnuje nastálo a denně. Díky tomu má zde spoustu ručního nářadí nebo i stolního, ovšem je to takové, které je rozměrově přiměřené potřebám a prostorům. Profesionální dílna je již jiný kalibr. Stroje a nářadí dosahují poměrně vysokých finančních hodnot. Není divu, vždyť musí vydržet podstatně větší zátěž a nápor, než nářadí pro amatéry. Nicméně i v obrovské dílně se může najít menší a podstatně výkonný stroj, bez kterého by to zkrátka nešlo.

kotouč

Tohle zvládne i těžké úkoly

Skutečný pomocník, který bude spolehlivě sloužit řadu let, brousit dřevo, ocel, staré laky, odrezovat, leštit a kdo ví, co ještě se jmenuje čelní bruska. Její název rozhodně není od toho, že by byla umístěna na čele a pracovníci by jí měli tudíž ihned po ruce, tedy vlastně na hlavě. Naopak má statnou a odolnou konstrukci, tudíž zvládne odolávat různým úkolům, pod kterými by se mnoho dalšího nářadí zhroutilo. Však má také dobrou stavbu těla z litiny a tu hned tak nic neporazí. Navíc její vyvážený disk zaručí hladký a bezchybný provoz. Dále by stála ještě pochvala za skvělý stůl, na kterém je umístěna, jelikož je snadno ovladatelný a dá se naklonit do požadovaného úhlu, to snadno zajistí pravítko s úhloměrem, kde je vyznačená stupnice. Kotouč je pěkně schovaný pod krytem a také je vybavený ruční brzdou. To kdybychom chtěli nebo potřebovali brusku rychle zastavit.

broušení

Domácí dílničky nemusí zoufat

Podobné brusky se dají sehnat pro domácí kutilství. Některé jsou i kombinované, kdy jeden kotouč bude sloužit k broušení a druhý k leštění. Také má dobrou konstrukci, ale ne v takovém provedení jako je profi nářadí. Ovšem její výkon je také naprosto ohromující a splní očekávání nejednoho kutila. Dokonce potěší nejen nabídkou, ale i cenovou relací, která je dostupná pro každého uživatele.

22. 1. 2019 | Posted in: Technika | Komentáře uzavřeny

Poslouchání hudby

Poslouchat hudbu není snadné. Jsou samozřejmě prosté kusy, takové které se líbí napoprvé, ale jsou i skladby, které vyžadují vstřebávání hudebních myšlenek po dlouhou dobu. Stejně tak je to i s hraním těchto skladeb. Jsou takové, které nedokáže pěkně zahrát ani největší současný mistr. Naopak jsou skladby, které nečiní problémy ani začátečníkům.
Bylo by jednoduché, poslouchat pouze ty lehké na hru i na poslech, a bylo by to koneckonců i docela rozumné. Kdo má totiž čas věnovat se vstřebávání složitých hudebních konstrukcí? Ale na druhou stranu by nás to moc neposouvalo v sebezdokonalování.
účastníci koncertu
Proto má každý milovník hudby ve své sbírce i kusy, které jsou na první poslech těžko pochopitelné. Takovýmito kusy se zabývá třeba i měsíce, aby z nich vstřebal vše, co mu po opakovaném poslouchání začíná teprve znít.
Se složitými hudebními skladbami je to totiž tak, že napoprvé nám přijde i líto, že je vůbec posloucháme, protože ještě neslyšíme jejich pravý půvab. Teprve když si je opětovně pustíme, postupně se nám rozeznívají jednotlivé hudební myšlenky. Nakonec nás právě ty skladby, které zpočátku považujeme za prapodivné ‚šmrdlání‘, překvapí svou působivostí, která nás mnohdy dovede až k slzám.
Ale to nemění cokoli na půvabu těch prostých a jednoduchých hudebních děl, které slýcháváme z rádií a televizí. Ty, které si pro jejich podmanivost dokážeme zazpívat třeba u táboráku, nebo při řízení auta. Cítíme, jak se nás dotýkají přímo u srdce, a proto jsou to skladby ryze geniální.
Jak ale poslouchat skladby, které nám pro svou komplikovanost nejsou napoprvé tak blízké?
bruneta se sluchátky
Asi každý z nás má doma nějaké to CD, které je zastrčené hluboko ve skříni a již léta se na něj práší. Zkusme si ho pustit s tím, že si budeme v duchu zpívat to, co slyšíme. Po čase zopakujme tento postup vnitřního zpěvu. Nevím jak dlouho to potrvá, ale je možné, že při takovémto občasném a trpělivém poslouchání naší zapomenuté hudby, si skladby na CD oblíbíme. A kdo ví, čím nás překvapí.

26. 11. 2018 | Posted in: Technika | Komentáře uzavřeny

Čáry a máry jsou vítány

Děti milují oslavy a vůbec veškeré dětské programy, které se pořádají pro ně. Mají rády soutěže, tance, divadélka, zkrátka všechno, co je nějakým způsobem zaujme a zároveň obohatí. Poměřit si síly se svými kamarády a dotáhnout svůj boj do vítězství je snad touhou všech, ale ne všichni mohou vyhrát. Pak je nejedno dětské srdíčko zklamáno z prohry. Nic méně k životu to zkrátka patří, ten se zajisté nebude skládat ze samých výher a šťastných dnů. Pak je třeba na takové oslavě nenechat přemoci soupeřnou atmosféru, ale naopak ji proložit něčím, co děti zaujme a dokonce se zapojí všichni, aniž by nějakým způsobem mezi s sebou soupeřily. V tom nám mohou pomoci čáry a magie. Tak my sami se do nich raději pouštět nebudeme, ale pozveme si na to kouzelníka.

kouzelník s králíkem

Kouzelník přišel mezi nás

V dnešní době již není žádný problém oslovit agenturu, případně rovnou kouzelníka, se kterými si dohodneme termín pořádání akce a pozveme je na dané místo. To samozřejmě platí jak pro rodinné oslavy, tak pro veřejné akce ve škole nebo mateřské školce. Kouzelník pro děti připraví program, který bude odpovídat jejich věkové kategorii a navíc jim poodhalí i některé kouzlo, které pak mohou předvést svým rodičům nebo kamarádům. Magie a takové tajemno se objevuje v pohádkách a není jim cizí, ale potkat se na živo se samotným kouzelníkem, to je tedy pecka. Samozřejmě ten náš čaroděj bude hodný a laskavý, ale jestli někdo bude zlobit, tak i kouzlo zmizení dokáže uplatnit. Vzhledem k tomu, že by se pak musel o drobečka starat, nemusí vzniknout žádné obavy, potomka vždy raději vrátí zpět.
trik s balonkem

Kouzla a čáry nekončí

Je pravdou, že existuje mnoho triků, na které se dá dívat, ale v případě dětského publika to bude chtít ještě nějakou praktickou činnost pro všechny. Jak jinak je zapojit do děje, než jim dát úkol a to například z nafukovacího balónku vytvořit zvířátko. To pak čas s takovým hravým kouzelníkem uteče jako voda, ale zanechá skutečně zážitek a ten je daleko víc, než si jen můžeme pomyslet.

7. 11. 2018 | Posted in: Technika | Komentáře uzavřeny

Zažijte něco nového a kvalitního

Zážitky si tvoříme každý den. Každá maličkost, kterou denně prožijeme nám tvoří nejrůznější zážitky, na které vzpomínáme celý život. Pokud sháníte nějaké opravdu zajímavé místo, kde byste si mohli nové zážitky tvořit se svými přáteli, tak pro Vás máme ideální nabídku, která rozhodně nadchne jak Vás, tak i veškeré Vaše přátele.
zřícenina továrna

Užijte si díky naší nabídce spoustu zábavy, ke které se jistě budete moct velmi rádi vracet a kterou jistě budete chtít prožít se všemi Vašimi blízkými. Vyzkoušejte například jednu z našich únikových her Praha, které Vám otevřou bránu do úplně nového světa a Vy si tak budete moct ukládat naprosto nové a zajímavé zážitky, které už Vám nikdo nevezme. Nabízíme klasické logické hry, které každý náš návštěvním prostě miluje, ale takové nové hororové zážitky, které zvládnou jen opravdoví hrdinové. A co vy? Využijete logické hry, kdy budete muset zachránit mnohem více, než se na první pohled zdá nebo dáte přednost hororové klasice, kterou si zamilujete hned na první pohled? Ať už si vyberete jakýkoli typ hry, jsme si naprosto jisti, že budete naprosto nadšeni a že se k nám budete velmi rádi vracet, abyste si mohli nové zážitky tvořit neustále pořád a pořád dokola. Kvalitní zábavu, kterou Vám nabízíme právě my, rozhodně nikde jinde nenajdete a u nás si můžete tvořit nevšední zážitky za opravdu velmi přátelské ceny.
skupina lidí
Jde nám především o spokojenost našich zákazníků, kteří by si měli život opravdu užívat, a proto nabízíme ten nejvlídnější přístup za ceny, které rozhodně nikde jinde nenajdete. Vezměte své přátele či rodinu na výlet plného dobrodružství a užijte si zábavu, kterou si užijete a která pro Vás bude něčím opravdu novým!
· Zaručujeme Vám ten nejkvalitnější druh zábavy, který si jen dokážete představit, proto na nic nečekejte a objednejte si nevšední zážitek ještě dnes! Uvidíte, že kvalitnější zábavu jste si ani nemohli představit a že se k nám budete velmi rádi vracet pro spoustu nových zážitků!

31. 8. 2018 | Posted in: Technika | Komentáře uzavřeny

Dříve opereta, dnes muzikál

Zatímco opera se stále drží na svém čestném místě, její rozvernější sestra, opereta, pomalu ztrácí síly. Nebo se možná spíše mění na jiný hudební a divadelní žánr. Protože, co jiného je muzikál nežli vlastně opereta. Přesto, že ta původní opereta ztrácí v moderní době na významu, některé operetní árie jsou dodnes známé.
cedule broadway
–         Nejvíce skladeb, které utkvěly lidem v paměti, dal světu Jacques Offenbach.
–         Jeho árie si zpívali druhý den po představení i lidé na ulicích.
Dalším nezapomenutelným skladatelem v tomto „lehkonohém“ žánru byl Johann Strauss mladší. Jeden z členů slavné a neuvěřitelně talentované rodiny Straussů. Stačí připomenout: „Cikánský baron jsem já…“ a určitě každému naskočí zbytek věty z operety „Cikánský baron“. Klasická opereta má dodnes mnoho příznivců, ale nové kusy už téměř nevznikají. Jak bylo řečeno v úvodu, převálcovaly ji muzikály.
herci v divadle
Úplně prvním divadelním představením, které je považováno za muzikál, bylo představení „Loď komediantů“. Je to až neuvěřitelné, ale tomuto muzikálu už je sto let. Byl uveden roku 1927 v New Yorku.

Velký úspěch muzikálu Memphis

Snad právě ten první muzikál předurčil, že se New York stane hlavním městem muzikálů právě na další jedno století. Na slavné ulici Broadway je několik desítek divadel, ve kterých můžeme obdivovat umění muzikálových herců a zpěváků. Jedním z velkých hitů byl muzikál MEMPHIS, který vyhrál prestižní cenu Tony Awards za rok 2010.
broadway time square

o   Autorem hudby je jeden ze zakládajících členů slavné rockové skupiny Bon Jovi, David Bryan.
o   Samotný muzikál je volně inspirován osudy memphiského Dje Deweya Phillipse, který hrál v padesátých letech černošskou hudbu, ačkoliv byl běloch.
Zajímavé je, že ačkoliv diváci docela kritizovali děj, získal ocenění i za nejlepší scénář a texty písní.Z toho je zřejmé, že ne vždy jsou kritici a diváci zajedno. 
 

17. 1. 2018 | Posted in: Technika | Komentáře uzavřeny

Konec umění jako začátek konce civilizace

„Nejsem si jistá, jestli je to umělecká instalace nebo jen náhodné uskupení rostlin.“ Pamatujete se ještě na dívku v průsvitných brýlích z dokumentu o hipsterech? Právě tato věta se stala pro mnohé důkazem, že umělecký svět se již dočista pomátl a odtrhl od reality. Kdo z těch, co mají všech pět pohromadě, by považoval pár plastových kytek za umění. Hvězdou internetu se stal také muž, který na zem v muzeu náhodou odložil své brýle, a pak se nestačil divit zástupu, který se u brýlí vytvořil jako kdyby to byla Mona Lisa.
grafity křeček
Zkrátka, moderní umění je často terčem posměšků. Z části právem. Zatímco krása secese, renesanční paláce či mohutné barokní sochy jsou svou krásou a mohutností srozumitelné všem, tak moderní umělci si zakládají na tom, že budou nepochopeni. Čím provokativnější a nesrozumitelnější jejich díla jsou, tím jsou spokojenější. Ale proč? Možná, jenom možná, bychom se moderním dílům neměli pouze posmívat. Současní umělci zkrátka už nechtějí dělat jenom věci, které jsou krásné. Chtějí nás provokovat, chtějí, abychom se při pohledu na jejich dílka zamysleli, pohlédli do sebe. My to ale většinou neděláme, protože urážet je pro nás snazší a pohodlnější.
umělecký tunel
Moderní umění tak možná oznamuje začátek konce civilizace. Ne však svou existencí, ale tím, že nám nastavuje zrcadlo. Ukazuje nám, že když něčemu nerozumíme, tak se ani nenamáháme se na chvilku zastavit, zapřemýšlet nebo tu věc přijmout v její odlišnosti. Místo toho se vysmíváme, urážíme a ponižujeme, to vše jen proto, abychom zakryli vlastní strach z neznámého a nepochopitelného. Dříve byli lidé obklopeni věci, kterým nerozuměli, ať už to byla jejich víra v Boha nebo tehdy nevysvětlitelné fyzikální jevy. My jsme Boha odmítli jako báchorky pro děti, fyzikální jevy vysvětlili, a máme pocit, že musíme rozumět všemu. A co nechápeme, to odmítneme jako nedůležité a směšné. A moderní umělci na to ve svých dílech poukazují. Vědí, že se budeme smát, ale doufají, že se nad sebou třeba i trochu zamyslíme.

30. 11. 2017 | Posted in: Technika | Komentáře uzavřeny