Kdy se odškodňuje za zpoždění?

Pokud má let zpoždění, je to nemilé. Zejména pro ty, kdo počítali s tím, že budou přepraveni tak, jak stojí na letence, a zmeškali tudíž něco pro ně důležité. Ať už se jedná o pracovní povinnosti nebo třeba dovolenou, není a ani nemůže jim to být po chuti.
A aby byl těmto alespoň trochu zpříjemněn jejich úděl, platí v některých podobných případech, že jim v takové situaci náleží i finanční odškodnění.
Toto náleží bez výjimky všem cestujícím, kteří využili letů zpožděných vinou dopravce sídlícího v Evropské unii, Švýcarsku, Norsku nebo na Islandu, respektive jiných zpožděných letů v rámci tohoto prostoru nebo směřujících z tohoto pryč. Tak káže evropská regulace EC 261/2004, platící v právě zmíněných zemích.
stojící cestující
Ovšem je nasnadě, že jsou tímto způsobem trestány pouze špatné služby ze strany dopravců. A proto se odškodnění za zpožděný letnevyplácí v případech, kdy je na vině špatné počasí, přírodní katastrofa, bezpečnostní situace, stávka pracovníků třetí strany nebo omezení letového provozu.
Pokud let nabere vinou aerolinií v cílové destinaci alespoň pevně stanovené délky, mohou se cestující těšit na odškodnění závisející na délce zpoždění a vzdálenosti počáteční a cílové destinace. Toto může dosáhnout až šesti set eur a jde na vrub právě té které letecké společnosti.
Jíž se ale vcelku pochopitelně moc platit nechce. A proto se nejednou pokouší vymlouvat na situace, jež nemohla ovlivnit, případně zarputile mlčí a doufá, že se na to nakonec zapomene.
hnědý kufr
Což se ale nemusí stát. Protože i kdyby si poškozený cestující netroufnul na soudní spor s takovými aeroliniemi, jsou tu vždycky i právníci, kteří se takové kauzy ochotně chopí a pasažérovi jeho odškodné za provizi vysoudí.
Je to snadné a nenáročné řešení. A navíc řešení, na němž nelze prodělat. Protože si tito právníci vezmou provizi pouze z vysouzených peněz, jinak jim cestující neplatí nic.
Což je fér. Na rozdíl od počínání dopravců, kteří se vzpouzí a nikdo jiný než soud je k plnění povinností nedotlačí.

7. 1. 2020 | Posted in: Muži | Komentáře uzavřeny

Vzhůru do posilovny

Zase se vám nepovedlo splnit novoroční předsevzetí v podobě dostání svého těla do požadované kondice, abyste se mohli konečně těšit do plavek? Nezoufejte! Další sezóna bude jistě vaše! A proč se na ni nezačít připravovat hned? Přes období Vánoc to sice budete mít těžší, ale hold, pokud se ve svém těle chcete zase začít cítit dobře, musíte něco obětovat.

Fitness studio
Úspěšný začátek tedy zahajte s tím, že nebudete všechno odkládat na zítra, jak to my lidé máme v oblibě, ale vyrazíte do posilovny už dnes. Zkuste také přemluvit kamaráda a můžete soutěžit v tom, kdo z vás se do kondice dostane dříve. Chození do posilovny tak pro vás bude větší zábavou. Při prvních tréninzích to moc nepřehánějte, protože byste si mohli naopak ublížit. Na začátek vám bude stačit navštívit posilovnu klidně jen dvakrát a ve chvílích, kdy začnete pociťovat, že zvládnete klidně víc, přidávat. Velkou pozornost věnujte tomu, zda cviky provádíte správně. Popřípadě si domluvte jednu schůzku s osobním trenérem, který vám řekne, co a jak. Pokud nebudete chtít zbytečně utrácet peníze, spoustu potřebných rad a cviku, včetně jejich ukázky, naleznete v pohodlí domova na internetu. Do tréningu zakomponujte také kardio například v podobě běžícího pásu a neposilujte pouze na část těla, kterou toužíte vycvičit, ale zapojte všechny jeho části. Na začátek a na konec tréninku zařaďte protažení, kterým přejedete například natažení svalů a přispějete také k jejich rychlejší regeneraci a uklidnění.
Činky, paprika, metr
V začátcích se budete muset nejspíše nutit. Věřte ale, že po prvních viditelných výsledcích, které zaznamenáte jak na svém těle, tak na své kondici a výdrži, vám dodají potřebnou motivaci a cvičení se pro vás stane opravdovou zábavou, budete se na něj těšit a pomalu ale jistě se bude stávat vaší součástí. Za zmínku také stojí neuvěřitelně skvělý pocit, jež budete zaznamenávat po zvládnutí tréningu, zásluhou vyplavení endorfinů, často označovaných jako hormony štěstí. Abyste své výsledky a pokroky mohli pozorovat ještě lépe, před začátkem hubnutí se zvažte a pořiďte si fotografie. První výsledky budou viditelné zhruba po 6 týdnech.
Zapomenout nemůžete ale ani na správné stravování, které tvoří velkou část při tomto procesu. Stravu byste měli přizpůsobit tomu, zda chcete pouze zhubnout nebo nabrat svalovou hmotu.

12. 9. 2019 | Posted in: Muži | Komentáře uzavřeny

Vinařské centrum v Mikulově


Každý kdo miluje víno a má rád skutečnou kvalitu, vůni, barvu a lahodnou chuť, tak se rád vydá do Mikulova, případně do okolních míst. Zde je totiž takzvané vinařské centrum. Ono ani není divu, vždyť podmínky jaké v této oblasti jsou, nenajdeme nikde v jiné části naší republiky. Zimy jsou mírnější a sluníčko si svoje sluneční paprsky rozhodně neschovává a nešetří s nimi. Díky tomu se skutečně zde daří pěstování vinné révy a celkově vinařství. V Mikulově se s vínem setkáme snad na každém kroku a o ochutnávky rozhodně také není nouze. Stejně tak jako o naučné vinařské stezky.

mikulov

S kolem za vínem

Nesmíme zapomenout, že se stále jedná o dopravní prostředek a tak bychom degustace rozhodně neměli nikde přehánět. Pravdou je, že tato oblast má skutečně mnoho cyklistických stezek, kdy jedna snad z nejdelších bude měřit okolo 280 km. Je to stezka, která má asi 70 vinařských obcí na své trase a vede napříč jižní Moravou. Jsou samozřejmě i kratší naučné stezky, které zvládneme pěšky. O ubytování Mikulov nemá nouzi. Může nám ho poskytnout místní hotel, který nabízí poměrně komfortní servis. Je dobré si zde chvíli udělat takovou malou dovolenou a třeba to všechno spojit s wellness pobytem. Poté když se vrátíme do hotelu po denní túře, tak nám vířivá vana nebo příjemná masáž jen prospěje.

pokoj

Pálavské vinobraní

Patří mezi jednu z neznámějších akcí v Mikulově a dokonce i nejstarší. Dříve se tato akce konala co nejblíže zámku, ale v dnešní době již dosahuje takových rozměrů, že je prakticky po celém městě. Každý rok se druhý zářijový víkend zahajuje tímto slavné vinobraní, které poté končí někdy v listopadu. Slavnost trvá celé tři dny a samozřejmě na ní nesmí chybět slavný bůh vína Bakchus. Rozhodně se vyplatí na tuto dobu zarezervovat volná místa na ubytování, jelikož tu bývá skutečně živo, dokonce se sem sjíždí lidé i ze zahraničí. Navíc Pálavské víno patří mezi jedno z nejlepších ze všech.

21. 3. 2019 | Posted in: Muži | Komentáře uzavřeny

Cestování s kajakem – Indus!


Mezi známé cestovatele pocházející z České republiky, můžeme zařadit i pádlera Davida Sodomku, kterému přátelé, ale už i veřejnost, přezdívají Vory. David tvrdí, že si neumí představit cestování jinak než s kajakem. Podle něj je každodenní pádlování a rybaření z kajaku to nejlepší, co si umí představit.

V roce 2018 David Sodomka stihl velkou asijskou cestu s pádlováním na Indu, přejezd přes Indii a Nepál do Indonésie, následně pak také stihl africkou výpravu s pádlováním v Malawi a Tanzanii.
zanskar river

Kromě toho, že David cestuje a sjíždí řeky, pořizuje u toho ještě fotografie. Proto, pokud nejste vyloženě ten typ člověka, který by podobné cesty podnikal také, najděte na internetu jeho fotografie a prohlédněte si je. Je to nádhera a z fotografií kromě krásné přírody na vás dýchne i jeho nadšení z cestování a sjíždění řek.

David kromě cestování samozřejmě musí cesty plánovat. Zajímavé je, že tento kajakář volný čas, kdy není zrovna na expedicích, tráví u svého kamaráda v Norsku, kde má většinu svých věcí.
kharmang údolí

Opravdová láska Davida Sodomky

Na konci října 2018 se sympatický kajakář vypravil v mezinárodní skupině na řeku Indus, na kterou chtěl vyrazit již od roku 2012. Jako hlavní cíl si stanovila skupina poznání Pákistánu, ale samozřejmě zase s kajakem. Indus je dnes zařazený mezi nejtěžší řeky, co se pádlování týče.

Indus

Indus protéká Tibetskou autonomní oblastí ČLR, Ladakem v indickém státě Džammú a Kašmírem přes pákistánskou část. Dále přes provincii Chabar Paštunchwá, Paňdžáb a Sindh. Dnešní Indii dala jméno právě tato řeka. Před rozdělením Britské Indie na Pákistán a Indii, což proběhlo v roce 1947, byla po Ganze druhou nejvýznamnější řekou této britské kolonie. Nejen tedy z hlediska geografického a kulturního, ale samozřejmě také i z hlediska obchodního.

Indus je dlouhý 3 180 kilometrů a jeho povodí má rozlohu 980 000 kilometrů čtverečných

13. 2. 2019 | Posted in: Muži | Komentáře uzavřeny

Zdraví na cestách je důležité

Někdy Vás na cestách mohou zastihnout nepříjemné nemoci v podobě chřipky, průjmu nebo zvracení. Všemu se dá předcházet a to hlavně z informací, které o zemi najdete například n internetu. Než vyrazíte na zahraniční cestu, je dobré zvážit možnost očkování. V každém očkovacím centru Vám po Vašem sdělení do jaké destinace se chystáte, poradí, zda je nutné očkování. Do celého světa se doporučuje očkování proti žloutence a proti břišnímu tyfu. Pokud cestujete do hor nebo méně oblíbených míst zvažte i očkování proti vzteklině. A kdy se nechat očkovat? Neměli byste otálet. Tento očkovací proces může totiž trvat 3-6 měsíců. Hlavně si nikdy neříkejte, že zrovna Vám se nemůže nic stát. Zdraví se nemá podceňovat.
 nemocní plyšáci

Drobné cestovatelské potíže

 
Někdy tyto potíže postihnou i otřelé cestovatele. Mezi drobné potíže může být únava z aklimatizace. Rychlé změny teploty, nadmořské výšky mohou způsobit únavu, průjem. Proto je dobré první 2-3 dny v novém prostředí odpočívat. Průjem patří mezi nejčastější onemocnění v zahraničí. Může být způsobem kontaminovaným jídlem, ale také změnou klimatu. Bolest v krku taky není při cestování nic příjemného. Cucací bonbony jsou v tomto případě to pravé. Úpal nebo úžeh Vás také může potkat a ani nebudete vědět jak. Důležité je hodně pít a hlavu si chraňte šátkem nebo kloboukem. Při únavě z cestování se Vám také může objevit opar. Ten kdo už jednou opar měl, má jeho virus napořád. Takže si do baťohu přibalte krém proti oparům.
 první pomoc

Cestovní lékárnička Vám na cestách nesmí chybět

 
Lékárničku vždy přizpůsobte cestě, na kterou ji berete. Hlavně tedy délce, místu i počtu osob. Zkontrolujte exspiraci a není na škodu si přečíst příbalový leták.  Léky chraňte proti slunci i vlhku nebo mrazu. Pokud si u léku nejste jistí, raději se před cestou poraďte s lékařem. V lékárničce Vám nesmí ani chybět obvazový materiál. Bez lékárničky nikdy necestujte.

9. 12. 2017 | Posted in: Muži | Komentáře uzavřeny

Cestujte chytře!

Uber

Při cestování v zahraničí určitě využijete službu Uber. Pohodlně si přes ni zavoláte odvoz, adresu zadáte předem, tudíž se vyhnete složitému navigování v cizím městě a na místě ani nic neplatíte. Aplikace, si peníze za jízdu automaticky strhne z vaší kreditní karty. Cenu navíc znáte předem, takže odpadá složité dohadování se s taxikáři. Uber funguje opravdu 100% a svezení vás vyjde i o třetinu až polovinu levněji oproti tradičnímu taxi.

Jízdní řády

Pokud budete cestovat autobusem, nebo vlakem, pak určitě využijete aplikaci Jízdní řády nebo Pubtran, která je uživatelský příjemnější, protože nenačítá reklamy. S těmito aplikacemi budete vědět odkud a kdy vám to jede. Na vás je jen, abyste přišli včas.

Booking.com

Budete-li hledat ubytování, stáhněte si mobilní aplikaci pro vyhledávání ubytování Booking.com. Ať už cestujete naslepo, nebo vše plánujete předem, tato aplikace pro vás bude užitečným pomocníkem. V závislosti na GPS, nebo vámi zadané lokalitě, vyhledává ubytovací kapacity v dané oblasti.

My Pill

Na cestách míváme mnoho zážitků, že kolikrát zapomínáme na praktické a důležité věci. Proto je zde aplikace My Pill, která je určena pro ženy. Každý den vám připomene, abyste si vzaly své antikoncepční pilulky a navíc hlídá, kdy si máte zajistit nové balení.

Aladin

Pokud vás zajímá, jaké bude počasí, stáhněte si aplikaci Aladin. Dostanete skutečně aktuální předpověď počasí, takže vás nějaká nepřízeň už nezaskočí.

SmartMaps

Pro turistický pobyt v Čechách nebo na Slovensku je velmi užitečná aplikace SmartMaps. Kromě bodů vašeho zájmu a navigačních dat, se stáhne i mapa ČR a autoatlas Evropy.

Trip Advisor

Další velmi oblíbená užitečná aplikace nese název Trip Advisor. Ukáže blízké ubytovací kapacity, restaurace, body zájmu, nákupní centra i různé volnočasové aktivity. Aplikace se hodí zejména při cestách do zahraničí, kde si můžete vybrat ověřené restaurace a kvalitní ubytování.

WithU

Během dovolená, obzvlášť v exotických zemích, se můžete během chvíle ocitnout v nebezpečí a potřebujete rychle zavolat pomoc. S aplikací WithU stačí dvakrát stlačit domovské tlačítko a mobil automaticky rozesílá SMS s vašimi GPS souřadnicemi na předem zvolené kontakty.

Toilet Finder

S mobilem v ruce se neztratíte ani v opravdu prekérních situacích. Stačí mít po ruce aplikaci Toilet Finder a hned budete vědět, jak daleko se nejbližší toalety nacházejí. Pokud vlastníte chytré hodiny Apple Watch, pomocí navigačních šipek vás k vytouženému cíli samy dovedou.

16. 3. 2017 | Posted in: Muži | Komentáře uzavřeny

Několik důvodů, proč procestovat Madagaskar

Ať už si přejete zažít klid a relax luxusních hotelových rezortů nebo se vydat na dobrodružství do panenské přírody, Madagaskar je jednoznačně tou správnou volnou. Procestuje Madagaskar na kajaku, autem, na skútrech, nebo třeba v minivanu – a ideálně zkombinujte všechno, co za dobu pobytu zvládnete stihnout.

Fakta o Madagaskaru:
–          Madagaskar je republikou a leží v Indickém oceánu
–          Leží čtyři sta kilometrů od afrického pobřeží
–          Hlavní město se nazývá Antananarivo
–          Nejvyšší horou Madagaskaru je Tsaratanana, měřící přes tři čtvrtě třetího kilometru.
–          Doba letu Praha-Paříž-Antananarivo je čtrnáct hodin
–          Na pobyt na Madagaskar vám nestačí pas, potřebujete vízum
–          Nejsou nutná žádná očkování vyjma některých oblastí, kde se vyskytuje nemoc známá jako žlutá zimnice – proti té se pak musíte nechat očkovat
–          Čas se zde posouvá o tři hodiny dopředu
–          Domorodé obyvatelstvo jsou kmen Margachů, kteří hovoří Malgašsky, avšak většinou se zde hovoří francouzsky, v turistických letoviscích vám bude angličtina bohatě stačit

Počasí
Tropy jsou nevyzpytatelné. Celý rok zde svítí slunce a teplota se pohybuje okolo třiceti stupňů, ovšem i zde trvá období dešťů a sucha. V jižní části ostrova je sucho i v období dešťů, zatímco západní pobřeží je suché a prší zde málokdy. Dá se říct, že počasí je zde dost nepředvídatelné. Největší pozor byste si měli dát v období od ledna do března, kdy se i zde mohou vytvořit cyklony.

Turistická sezona
Vydat se zde bude nejlepší mezi květnem a říjnem. Jednak je tu nejlepší počasí a jednak je to nejlepší doba na pozorování nádherné přírody a neporušené krajiny.

Není to Afrika
Ačkoli je od Afriky Madagaskar dá se říci nedaleko, nečekejte ani slony ani žirafy. Žije zde mnoho desítek druhů lemurů a nacházejí se zde savany. Pěstuje zde hlavně rýže, protože obyvatelstvo je velmi chudé.

9. 12. 2016 | Posted in: Muži | Komentáře uzavřeny

S českými weby k jednoduššímu cestování

Rádi cestujete, ale nebaví vás na tom to zdlouhavé plánování, rezervování či složité hledání nejlepší trasy? Pokud i vy máte tento problém, tak nemusíte zoufat. Dnešní technologie vám totiž zaručí mnohem lepší zážitek z cestování. Jak? Stačí, když využijete některý z českých webů, který se touto problematikou zabývá. Podívejme se na několik z nich.


Skypicker

S webem skypicker.com založil Oliver Dlouhý po tom, co se chtěl podívat do Portugalska za co nejnižší cenu a nebavilo ho složitě hledat co nejvýhodnější letenky. Skypicker pomůže všem studentům, ale i všem cestovatelům, kteří mají spoustu času a málo peněz. Když do něj totiž zadáte cílovou destinaci, kterou může být klidně celý stát, tak vám během chvilky najde nejrůznější kombinace letů a spočítá vám také finální cenu. A skutečně nezáleží na tom, v jakém městě či zemi chcete prožít dobrodružství. Pokud nevíte přesné město, stačí tam zadat pouze stát.


Tipomatic

Web Tipomatic.com je všestranným průvodcem a plánovačem vaší dovolené, prodlouženého víkendu či výletu. Barbora Novosádlová s manželem tento web vytvořili poté, co se jim znechutilo zdlouhavé a náročné plánování celé cesty, ubytování a hledání vhodných památek a aktivit. Jejich web to všechno udělá za vás. Stačí si z mapy celého světa vybrat aktivitu, která vás zajímá. Systém vám potom navrhne trasu, dopravu i časový rozvrh, a to včetně dopravy samotné, tedy příletů a odletů, ale také ubytování.

Tento web by se dal nazvat vaší soukromou cestovní kanceláří. Udělá za vás totiž to samé jako cestovka, ale budete si moci vybrat přesně ty památky a aktivity, které budete chtít jen a pouze vy sami. Celý plán s trasou si navíc můžete uložit, vytisknout či sdílet.


Jízdomat

O webu jízdomat.cz jste již zajisté slyšeli. Na rozdíl od předchozích webů se tento soustředí především na místní a jejich cestování po republice. Do systému se registrují jak řidiči, tak i spolucestující, kteří chtějí přispět na náklady s jízdou spojené. V jízdomatu lze také nalézt spojení na Facebook, propojení s Google maps, přehledné grafické zpracování, hledání konkrétních tras, ale také možnost najít menší města, kterými se bude projíždět a místa, kterou jsou k trase blízko a do kterých lze pohodlně dojet.

Tento web si klade za cíl nejen pomoci řidičům s náklady na dojíždění do práce autem, ale také zpříjemnit cestu do práce či na výlet jak řidičům, tak i jejich spolucestujícím.

30. 11. 2016 | Posted in: Muži | Komentáře uzavřeny

Nebojte se vycestovat bez cestovní agentury

Chcete se alespoň jednou osvobodit od cestovky a vydat se na dovolenou, nebo jen prodloužený víkend sami na vlastní pěst do ciziny? Pokud ano, tak věřte, že se na to musíte dostatečně připravit a splnit několik aspektů, bez kterých se během cesty, ale i před ní neobejdete. Základem pro pohodlné cestování bez cestovní agentury je:
·         alespoň základní znalost angličtiny,
·         platební karta umožňující platby a rezervace online
·         pevné připojení k internetu
·         čas na pečlivé naplánování a rezervace

Pokud toto splníte a vyberete si vhodnou destinaci a čas k odjezdu, tak si můžete být jistí, že zažijete úžasné chvíle. Předtím, než odjedete, tak se musíte nejdřív rozhodnout kdy a kam pojedete. Důležité je potom zjistit si, jaký dopravní prostředek do dané destinace bude nejlepší a nejvýhodnější. Podle toho si potom koupíte letenku, nebo uděláte rezervaci do autobusu či koupíte lístek na vlak.

V případě cesty do zámoří je důležité si také předem zamluvit v půjčovně auto, které tam budete používat. Až budete mít zajištěnou dopravu, tak si zamluvte ubytování ve městě, kde chcete strávit nejvíce času.

Ať už mluvíme o cestě samotné, ubytování, nebo například pronájmu auta, tak vše můžete najít díky skvělým aplikacím a webovým stránkám, které vám s tím pomohou. Pro ubytování existuje mnoho mezinárodních portálů, kde si můžete zvolit i češtinu. Při výběru letenek můžete využít například nabídky společností WizzAir, Smart Wings, nebo ČSA. V případě autobusu má nejširší síť linek v rámci Evropy rozhodně společnost Eurolines.

Co udělat s penězi? Před cestou je nejlepší jednoduše najít směnárnu s nejlepším kurzem a zajistěte si dostatek hotovosti. Zároveň si ovšem nezapomeňte vzít také platební kartu, která vám poslouží jako jistina při pronájmu auta a navíc je v zahraničí velice výhodná, protože přepočítá peníze s tím nejvýhodnějším kurzem.

Co se počasí týká, tak pokud plánujete jet na dovolenou až za několik měsíců, tak se podívejte na mezinárodním webu World Climate, kde najdete předpověď pro danou oblast právě na několik měsíců dopředu. Budete tak mít lepší představu o tom, co tam na vás bude čekat.

| Posted in: Muži | Komentáře uzavřeny

Kde a podle čeho vybrat dovolenou?

Uvažujete o své dovolené a nemůžete přijít na to, kam byste chtěli jet, protože nemáte inspiraci, nebo jí naopak máte až příliš a je pro vás těžké si vybrat? Existuje několik kritérií, podle kterých můžete postupovat a najít tak destinaci, která vám bude dokonale vyhovovat a ve které si svůj odpočinkový čas zaručeně užijete. Jak tedy postupovat?

1.      Roční období
Prvním krokem k rozhodnutí je určit si, jestli pojedete na dovolenou v zimní či letní sezóně, nebo si raději vyberete dovolenou v době, kdy jí většina lidí nemá a ve vaší destinaci tedy nebude tolik turistů, tudíž jestli raději nejet na dovolenou na jaře, nebo na podzim. Na tom ovšem trochu záleží také další kritérium.

2.      Účel dovolené podle vašich koníčků
Chcete během dovolené lyžovat, plavat a potápět se, chodit na túry do přírody, nebo navštívit památky. Existují aktivity, které můžete dělat kdykoli, například navštěvovat muzea a další památky. Ovšem při většině volnočasových aktivit potřebujete určité počasí. Na lyžování sníh, na opalování a plavání zase dost teplo. Je tedy důležité si určit, jakými aktivitami byste svou dovolenou chtěli strávit. Podle toho si vyberete nejen cílené místo, ale také roční dobu.

3.      Cestování s nebo bez cestovní agentury
Nemusí se vám to zdát důležité, ale i cestovní agentury mohou s vaší dovolenou hodně pomoci. Když ne pro dovolenou samotnou, tak minimálně pro rozhodnutí její destinace. Správně vytvořený web cestovní agentury vám nabídne možnosti kam jet i s popisem, takže snadněji zjistíte, co vlastně chcete. K tomu vám stejně tak dopomohou různé webové stránky, které se cestováním zabývají.

4.      Jak chcete cestovat
Kromě aktivit a roční doby je důležité zvolit si také dopravní prostředek. Pokud se vám zaručeně nechce letět, tak byste zřejmě neměli uvažovat o dovolené v Americe, ale spíš v Evropě. Možností dopravy je hodně a je pouze na vás, jestli zvolíte auto či vlak při cestování po Evropě, nebo letadlo, případně loď, při cestování o něco dál.

Při rozhodování se ovšem nenechte dopravním prostředkem nijak svázat. Pokud jste si vždy přáli navštívit Japonsko, tak by vás cesta letadlem rozhodně neměla odradit. A podívejte se samozřejmě také na své finanční možnosti. I to vám hodně napoví, kam se můžete či nemůžete vydat a jakým prostředkem. Plán dovolené tedy nemusí být jednoduchý, ale různé weby o cestování, stránky cestovních agentur a také cestovní aplikace vám s tím zaručeně hodně pomohou.

| Posted in: Muži | Komentáře uzavřeny