Vinařské centrum v Mikulově


Každý kdo miluje víno a má rád skutečnou kvalitu, vůni, barvu a lahodnou chuť, tak se rád vydá do Mikulova, případně do okolních míst. Zde je totiž takzvané vinařské centrum. Ono ani není divu, vždyť podmínky jaké v této oblasti jsou, nenajdeme nikde v jiné části naší republiky. Zimy jsou mírnější a sluníčko si svoje sluneční paprsky rozhodně neschovává a nešetří s nimi. Díky tomu se skutečně zde daří pěstování vinné révy a celkově vinařství. V Mikulově se s vínem setkáme snad na každém kroku a o ochutnávky rozhodně také není nouze. Stejně tak jako o naučné vinařské stezky.

mikulov

S kolem za vínem

Nesmíme zapomenout, že se stále jedná o dopravní prostředek a tak bychom degustace rozhodně neměli nikde přehánět. Pravdou je, že tato oblast má skutečně mnoho cyklistických stezek, kdy jedna snad z nejdelších bude měřit okolo 280 km. Je to stezka, která má asi 70 vinařských obcí na své trase a vede napříč jižní Moravou. Jsou samozřejmě i kratší naučné stezky, které zvládneme pěšky. O ubytování Mikulov nemá nouzi. Může nám ho poskytnout místní hotel, který nabízí poměrně komfortní servis. Je dobré si zde chvíli udělat takovou malou dovolenou a třeba to všechno spojit s wellness pobytem. Poté když se vrátíme do hotelu po denní túře, tak nám vířivá vana nebo příjemná masáž jen prospěje.

pokoj

Pálavské vinobraní

Patří mezi jednu z neznámějších akcí v Mikulově a dokonce i nejstarší. Dříve se tato akce konala co nejblíže zámku, ale v dnešní době již dosahuje takových rozměrů, že je prakticky po celém městě. Každý rok se druhý zářijový víkend zahajuje tímto slavné vinobraní, které poté končí někdy v listopadu. Slavnost trvá celé tři dny a samozřejmě na ní nesmí chybět slavný bůh vína Bakchus. Rozhodně se vyplatí na tuto dobu zarezervovat volná místa na ubytování, jelikož tu bývá skutečně živo, dokonce se sem sjíždí lidé i ze zahraničí. Navíc Pálavské víno patří mezi jedno z nejlepších ze všech.

21. 3. 2019 | Posted in: Muži | Komentáře uzavřeny