Cestování s kajakem – Indus!


Mezi známé cestovatele pocházející z České republiky, můžeme zařadit i pádlera Davida Sodomku, kterému přátelé, ale už i veřejnost, přezdívají Vory. David tvrdí, že si neumí představit cestování jinak než s kajakem. Podle něj je každodenní pádlování a rybaření z kajaku to nejlepší, co si umí představit.

V roce 2018 David Sodomka stihl velkou asijskou cestu s pádlováním na Indu, přejezd přes Indii a Nepál do Indonésie, následně pak také stihl africkou výpravu s pádlováním v Malawi a Tanzanii.
zanskar river

Kromě toho, že David cestuje a sjíždí řeky, pořizuje u toho ještě fotografie. Proto, pokud nejste vyloženě ten typ člověka, který by podobné cesty podnikal také, najděte na internetu jeho fotografie a prohlédněte si je. Je to nádhera a z fotografií kromě krásné přírody na vás dýchne i jeho nadšení z cestování a sjíždění řek.

David kromě cestování samozřejmě musí cesty plánovat. Zajímavé je, že tento kajakář volný čas, kdy není zrovna na expedicích, tráví u svého kamaráda v Norsku, kde má většinu svých věcí.
kharmang údolí

Opravdová láska Davida Sodomky

Na konci října 2018 se sympatický kajakář vypravil v mezinárodní skupině na řeku Indus, na kterou chtěl vyrazit již od roku 2012. Jako hlavní cíl si stanovila skupina poznání Pákistánu, ale samozřejmě zase s kajakem. Indus je dnes zařazený mezi nejtěžší řeky, co se pádlování týče.

Indus

Indus protéká Tibetskou autonomní oblastí ČLR, Ladakem v indickém státě Džammú a Kašmírem přes pákistánskou část. Dále přes provincii Chabar Paštunchwá, Paňdžáb a Sindh. Dnešní Indii dala jméno právě tato řeka. Před rozdělením Britské Indie na Pákistán a Indii, což proběhlo v roce 1947, byla po Ganze druhou nejvýznamnější řekou této britské kolonie. Nejen tedy z hlediska geografického a kulturního, ale samozřejmě také i z hlediska obchodního.

Indus je dlouhý 3 180 kilometrů a jeho povodí má rozlohu 980 000 kilometrů čtverečných

13. 2. 2019 | Posted in: Muži | Komentáře uzavřeny