Ponorka i u vás doma

Někdy je toho na nás jednoduše moc a z toho důvodu se i naše chování neubírá směrem, na který bychom později byli pyšní. Bohužel se nevyhneme stresu a napětí, které v nás občas vyvolává pocit a potřebu – být na chvíli pouze sami! A pokud nám tato potřeba není umožněna, dostáváme se do stavu, který se nazývá „ponorka“.
vousáč s čepicí

Není kam utéct

V situaci, kdy po příchodu domů nemáte náladu na nic, co vás v něm čeká – a tedy ani na vaši partnerku, je pochopitelné, že to jen tak nepřehlédne a nenechá si to líbit.
➔Ve vyhrocených situacích říkáme věci, které nemyslíme vážně a taktéž se i chováme tak, jak bychom se jindy neodhodlali.
Když vám doma začne vadit přítomnost vaší partnerky a všechno, do čeho se pustí nebo i slova, která řekne, nastává čas začít to řešit a dopřát vašemu vztahu východisko, aby to na něho nemělo výraznější dopad.
Nesnažte se vyřešit situaci tím, že váš pobyt doma značně omezíte nebo budete odcházet v případě, když to bude neúnosné.Problémy se tímto způsobem neřeší a v dospělosti už vůbec ne.
překřížené ruce

Problém hledejte v sobě

Nemusí se jednat konkrétně o to, že váš vztah s partnerkou, manželkou nebo přítelkyní už neklape. Hádají se a často si takzvaně „lezou na nervy“ i páry, které se nadevše milují a nemůžou bez sebe být. I přesto i jich může čas od času postihnout ponorka, která se jim postará o napjatou situaci u nich doma.
V mnoha případech se však nejedná o nic, co byste nedokázali ustát. Pokud potřebujete být na chvíli sami a mít veškerý čas jenom pro sebe bez přítomnosti vašeho protějšku – nic se neděje. Dopřejte si ho a odpočiňte si třeba tak, že strávíte víkend u rodičů nebo s kamarády na chatě.
V opačném případě, kdy vám něco konkrétního vadí na vaší milované, jednou provždy si společně sedněte a vyříkejte si to, že z jejich zlozvyků nebo chování šílíte. Nemůžete kolem sebe přece chodit s tím, že budete pouze převracet oči anásobit vztek, který vlastně lze vyřešit rozhovorem nebo chvilkou o samotě.

31. 1. 2019 | Komentáře uzavřeny