S českými weby k jednoduššímu cestování

Rádi cestujete, ale nebaví vás na tom to zdlouhavé plánování, rezervování či složité hledání nejlepší trasy? Pokud i vy máte tento problém, tak nemusíte zoufat. Dnešní technologie vám totiž zaručí mnohem lepší zážitek z cestování. Jak? Stačí, když využijete některý z českých webů, který se touto problematikou zabývá. Podívejme se na několik z nich.


Skypicker

S webem skypicker.com založil Oliver Dlouhý po tom, co se chtěl podívat do Portugalska za co nejnižší cenu a nebavilo ho složitě hledat co nejvýhodnější letenky. Skypicker pomůže všem studentům, ale i všem cestovatelům, kteří mají spoustu času a málo peněz. Když do něj totiž zadáte cílovou destinaci, kterou může být klidně celý stát, tak vám během chvilky najde nejrůznější kombinace letů a spočítá vám také finální cenu. A skutečně nezáleží na tom, v jakém městě či zemi chcete prožít dobrodružství. Pokud nevíte přesné město, stačí tam zadat pouze stát.


Tipomatic

Web Tipomatic.com je všestranným průvodcem a plánovačem vaší dovolené, prodlouženého víkendu či výletu. Barbora Novosádlová s manželem tento web vytvořili poté, co se jim znechutilo zdlouhavé a náročné plánování celé cesty, ubytování a hledání vhodných památek a aktivit. Jejich web to všechno udělá za vás. Stačí si z mapy celého světa vybrat aktivitu, která vás zajímá. Systém vám potom navrhne trasu, dopravu i časový rozvrh, a to včetně dopravy samotné, tedy příletů a odletů, ale také ubytování.

Tento web by se dal nazvat vaší soukromou cestovní kanceláří. Udělá za vás totiž to samé jako cestovka, ale budete si moci vybrat přesně ty památky a aktivity, které budete chtít jen a pouze vy sami. Celý plán s trasou si navíc můžete uložit, vytisknout či sdílet.


Jízdomat

O webu jízdomat.cz jste již zajisté slyšeli. Na rozdíl od předchozích webů se tento soustředí především na místní a jejich cestování po republice. Do systému se registrují jak řidiči, tak i spolucestující, kteří chtějí přispět na náklady s jízdou spojené. V jízdomatu lze také nalézt spojení na Facebook, propojení s Google maps, přehledné grafické zpracování, hledání konkrétních tras, ale také možnost najít menší města, kterými se bude projíždět a místa, kterou jsou k trase blízko a do kterých lze pohodlně dojet.

Tento web si klade za cíl nejen pomoci řidičům s náklady na dojíždění do práce autem, ale také zpříjemnit cestu do práce či na výlet jak řidičům, tak i jejich spolucestujícím.

30. 11. 2016 | Posted in: Muži | Komentáře uzavřeny