Nebojte se vycestovat bez cestovní agentury

Chcete se alespoň jednou osvobodit od cestovky a vydat se na dovolenou, nebo jen prodloužený víkend sami na vlastní pěst do ciziny? Pokud ano, tak věřte, že se na to musíte dostatečně připravit a splnit několik aspektů, bez kterých se během cesty, ale i před ní neobejdete. Základem pro pohodlné cestování bez cestovní agentury je:
·         alespoň základní znalost angličtiny,
·         platební karta umožňující platby a rezervace online
·         pevné připojení k internetu
·         čas na pečlivé naplánování a rezervace

Pokud toto splníte a vyberete si vhodnou destinaci a čas k odjezdu, tak si můžete být jistí, že zažijete úžasné chvíle. Předtím, než odjedete, tak se musíte nejdřív rozhodnout kdy a kam pojedete. Důležité je potom zjistit si, jaký dopravní prostředek do dané destinace bude nejlepší a nejvýhodnější. Podle toho si potom koupíte letenku, nebo uděláte rezervaci do autobusu či koupíte lístek na vlak.

V případě cesty do zámoří je důležité si také předem zamluvit v půjčovně auto, které tam budete používat. Až budete mít zajištěnou dopravu, tak si zamluvte ubytování ve městě, kde chcete strávit nejvíce času.

Ať už mluvíme o cestě samotné, ubytování, nebo například pronájmu auta, tak vše můžete najít díky skvělým aplikacím a webovým stránkám, které vám s tím pomohou. Pro ubytování existuje mnoho mezinárodních portálů, kde si můžete zvolit i češtinu. Při výběru letenek můžete využít například nabídky společností WizzAir, Smart Wings, nebo ČSA. V případě autobusu má nejširší síť linek v rámci Evropy rozhodně společnost Eurolines.

Co udělat s penězi? Před cestou je nejlepší jednoduše najít směnárnu s nejlepším kurzem a zajistěte si dostatek hotovosti. Zároveň si ovšem nezapomeňte vzít také platební kartu, která vám poslouží jako jistina při pronájmu auta a navíc je v zahraničí velice výhodná, protože přepočítá peníze s tím nejvýhodnějším kurzem.

Co se počasí týká, tak pokud plánujete jet na dovolenou až za několik měsíců, tak se podívejte na mezinárodním webu World Climate, kde najdete předpověď pro danou oblast právě na několik měsíců dopředu. Budete tak mít lepší představu o tom, co tam na vás bude čekat.

30. 11. 2016 | Posted in: Muži | Komentáře uzavřeny