Vzhůru do posilovny

Zase se vám nepovedlo splnit novoroční předsevzetí v podobě dostání svého těla do požadované kondice, abyste se mohli konečně těšit do plavek? Nezoufejte! Další sezóna bude jistě vaše! A proč se na ni nezačít připravovat hned? Přes období Vánoc to sice budete mít těžší, ale hold, pokud se ve svém těle chcete zase začít cítit dobře, musíte něco obětovat.

Fitness studio
Úspěšný začátek tedy zahajte s tím, že nebudete všechno odkládat na zítra, jak to my lidé máme v oblibě, ale vyrazíte do posilovny už dnes. Zkuste také přemluvit kamaráda a můžete soutěžit v tom, kdo z vás se do kondice dostane dříve. Chození do posilovny tak pro vás bude větší zábavou. Při prvních tréninzích to moc nepřehánějte, protože byste si mohli naopak ublížit. Na začátek vám bude stačit navštívit posilovnu klidně jen dvakrát a ve chvílích, kdy začnete pociťovat, že zvládnete klidně víc, přidávat. Velkou pozornost věnujte tomu, zda cviky provádíte správně. Popřípadě si domluvte jednu schůzku s osobním trenérem, který vám řekne, co a jak. Pokud nebudete chtít zbytečně utrácet peníze, spoustu potřebných rad a cviku, včetně jejich ukázky, naleznete v pohodlí domova na internetu. Do tréningu zakomponujte také kardio například v podobě běžícího pásu a neposilujte pouze na část těla, kterou toužíte vycvičit, ale zapojte všechny jeho části. Na začátek a na konec tréninku zařaďte protažení, kterým přejedete například natažení svalů a přispějete také k jejich rychlejší regeneraci a uklidnění.
Činky, paprika, metr
V začátcích se budete muset nejspíše nutit. Věřte ale, že po prvních viditelných výsledcích, které zaznamenáte jak na svém těle, tak na své kondici a výdrži, vám dodají potřebnou motivaci a cvičení se pro vás stane opravdovou zábavou, budete se na něj těšit a pomalu ale jistě se bude stávat vaší součástí. Za zmínku také stojí neuvěřitelně skvělý pocit, jež budete zaznamenávat po zvládnutí tréningu, zásluhou vyplavení endorfinů, často označovaných jako hormony štěstí. Abyste své výsledky a pokroky mohli pozorovat ještě lépe, před začátkem hubnutí se zvažte a pořiďte si fotografie. První výsledky budou viditelné zhruba po 6 týdnech.
Zapomenout nemůžete ale ani na správné stravování, které tvoří velkou část při tomto procesu. Stravu byste měli přizpůsobit tomu, zda chcete pouze zhubnout nebo nabrat svalovou hmotu.

12. 9. 2019 | Posted in: Muži | Komentáře uzavřeny