Několik důvodů, proč procestovat Madagaskar

Ať už si přejete zažít klid a relax luxusních hotelových rezortů nebo se vydat na dobrodružství do panenské přírody, Madagaskar je jednoznačně tou správnou volnou. Procestuje Madagaskar na kajaku, autem, na skútrech, nebo třeba v minivanu – a ideálně zkombinujte všechno, co za dobu pobytu zvládnete stihnout.

Fakta o Madagaskaru:
–          Madagaskar je republikou a leží v Indickém oceánu
–          Leží čtyři sta kilometrů od afrického pobřeží
–          Hlavní město se nazývá Antananarivo
–          Nejvyšší horou Madagaskaru je Tsaratanana, měřící přes tři čtvrtě třetího kilometru.
–          Doba letu Praha-Paříž-Antananarivo je čtrnáct hodin
–          Na pobyt na Madagaskar vám nestačí pas, potřebujete vízum
–          Nejsou nutná žádná očkování vyjma některých oblastí, kde se vyskytuje nemoc známá jako žlutá zimnice – proti té se pak musíte nechat očkovat
–          Čas se zde posouvá o tři hodiny dopředu
–          Domorodé obyvatelstvo jsou kmen Margachů, kteří hovoří Malgašsky, avšak většinou se zde hovoří francouzsky, v turistických letoviscích vám bude angličtina bohatě stačit

Počasí
Tropy jsou nevyzpytatelné. Celý rok zde svítí slunce a teplota se pohybuje okolo třiceti stupňů, ovšem i zde trvá období dešťů a sucha. V jižní části ostrova je sucho i v období dešťů, zatímco západní pobřeží je suché a prší zde málokdy. Dá se říct, že počasí je zde dost nepředvídatelné. Největší pozor byste si měli dát v období od ledna do března, kdy se i zde mohou vytvořit cyklony.

Turistická sezona
Vydat se zde bude nejlepší mezi květnem a říjnem. Jednak je tu nejlepší počasí a jednak je to nejlepší doba na pozorování nádherné přírody a neporušené krajiny.

Není to Afrika
Ačkoli je od Afriky Madagaskar dá se říci nedaleko, nečekejte ani slony ani žirafy. Žije zde mnoho desítek druhů lemurů a nacházejí se zde savany. Pěstuje zde hlavně rýže, protože obyvatelstvo je velmi chudé.

9. 12. 2016 | Posted in: Muži | Komentáře uzavřeny