Cesta Atacamou, nejsušší pouští světa

Pokud rádi trávíte dovolenou v extrémních místech a povalování na pláži není noc pro vás, máme pro vás úžasný tip na rozhodně nezapomenutelnou dovolenou, kde to rozhodně není pro slabé povahy.
·         Turisté i vědci
Horká a suchá poušť Atacama je tou nejsušší na světě vůbec. Jedná se o natolik nehostinnou krajinu, že si ji na vlastní oči přijíždí ročně prohlédnout stovky turistů. Ovšem nejsou to jenom turisté, kteří se prohánějí v jeepu po neupravených silnicích mezi pískem a suchou hlínou hnědočervené barvy.

Právě tuto poušť totiž využívá NASA pro trénink na lety do vesmíru a pobyt na měsíci. Říkají, že pokud si chcete prohlédnout, jak to vypadá na měsíci, vydejte se na poušť do Chile – krajina je tam téměř stejně bizarní a nehostinná, jako povrch našeho Měsíce.

NASA zde testuje své techniky, kosmonauty, ale i nejrůznější přístroje a nástroje nebo obleky.

Moon Valley
Nejspíš je jasné, jak se tomuto městečku vybíral název; krajina, která jej obklopuje, skutečně není zrovna bujná a hostinná končina. Když vystoupíte z letadla a rozhlédnete se, máte pocit, že jste právě přistáli na Měsíci nebo na Marsu a čeká vás složitý úkol, který má zachránit planetu.

Chybí tady už jenom slavná americká vlajka Neila Armstronga – skutečně to zde vypadá jako na měsíci. Jako by Atacamu nespojovalo s naší planetou vůbec nic, jako by se snad jednalo o poušť někde na Marsu – jenom je tady kyslík. Vzduch se tetelí a solné tvary, které zde vznikly, jsou zvláštně rozeklané a obroušené větrem do zvláštních dun a magických tvarů.
–          Atacama je plná písku
–          Jsou zde ale i hory, jež mají zasněžené vrchy
–          Najdeme zde i oázy s vodou a zelení
–          Horská plesa zde mají nádherně rudou nebo zelenou barvou vody
–          Termální prameny a gejzíry vytryskují z písku v zemi
–          V lagunách a oázách uvidíte plameňáky
–          Na poušti Atacama prší pouze jednou za několik let

San Pedro
Toto městečko má sotva čtyři tisíce obyvatel, přesto je to největší a nejvyhledávanější Chilské turistické středisko. Proč? Protože právě odtud se s průvodci vyjíždí do chilské pouště.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
16. 12. 2016 | Posted in: Cestování | Komentáře uzavřeny