Zázrak jménem kokosový olej

Kokosový olej se v poslední době zažívá boom. Po přečtení článku pochopíte proč. Má totiž blahodárné účinky na vaše zdraví a využít jej můžete nejen během vaření, ale také při péči o pleť. Je také vhodným doplňkem stravy. Své uplatnění nalézá i v medicíně.

V čem tkví kouzlo kokosového oleje?
Ráno si jej můžete namazat na vlasy a večer přidat do salátu.
·         Produkt pomáhá při redukci váhy. V těle se totiž na rozdíl od jiných tuků neusazuje.
·         Redukuje vrásky, hydratuje pleť a snižuje například i výskyt celulitidy.
·         Zlepšuje trávení.
·         Na pokožce nezanechává mastnou vrstvu.
·         Kokosový olej bělí zuby.

Kromě lahodné chuti a vůně je vhodné kokosový olej používat jako potravinu z mnoha dalších důvodů. Neobsahuje žádný cholesterol, naopak pokud je lisovaný za studena, zůstávají v něm vitamíny A, C a E. Je ideální i na smažení. Kromě toho je tepelně stabilní až do 200°C, takže neprská. Ne nadarmo se mu přezdívá „nejzdravější olej na zemi“.

Olej na vlasy i na pokožku
Kromě již zmíněné hydratace pleti, jej můžete použít i místo opalovacího krému. Pleť chrání a zároveň blokuje negativní vliv UV záření. Nač používat chemické výrobky, když tady máte přírodní zázrak? Funguje také skvěle na spáleniny od sluníčka. Získáte tak krásné opálenou, hebkou a hydratovanou pokožku.

Kokosový olej dodá vlasům i pleti potřebné živiny. Vlasy vyživuje od kořínků a proniká do celé délky. Lepší než kdejaký kondicionér. Pokud smícháte olej s jablečným octem, můžete jej použít i jako šampon. Vlasy budou zdravé, lesklé a barvy zářivé. Kromě toho kokosový olej napomáhá jako prevence lupů.

Něco na zub?
Kokosový olej používejte také k desinfekci ústní dutiny a jednoduše jej přetvoříte také v domácí zubní pastu. Stačí přidat jedlou sůl a pár kapek mátového vonného oleje.

A v neposlední řadě by neměl chybět v žádné kuchyni nadšence do zdravé výživy. Můžete na něm smažit, přidat jej na pečené brambory, namazat si ho na toast, během chvilky jej přeměnit na výbornou domácí majonézu a dokonce se hodí i do ovocných nápojů a koktejlů.

27. 12. 2016 | Posted in: Kultura | Komentáře uzavřeny