4 tipy, jak vytvořit jedinečnou atmosféru domova

1. Potěší pohledem, rozmazlí dotykem

Za poměrně málo peněz umí tito hřejiví společníci vykouzlit hodně muziky. Řeč je o polštářích, dekách a plédech, jen tak volně „pohozených“ na pohovce či křesle. Díky tematicky laděným povlečením lze měnit náladu v místnosti každou sezónu a dodat jí tak nejen stylovost, ale také punc pohodlnosti, protože při relaxování vás tyto doplňky krásně zahřejí. Výborně vypadá, pokud jednobarevné polštáře sladíte se vzorovanými tak, aby se barevná paleta odstínů v sobě vzájemně opakovala. Bát se nemusíte ani výrazných odstínů, jako jsou hořčicová, malinová či petrolejová a světle zelená. Pokud deka jen tak přehozena přes opěradlo sedačky na vás působí neupraveně, kupte si proutěný koš a deky srolované do válečků do něj pěkně uložte.

kousek křesla s vázami

2. Extravagantní „světlušky“

Bylo by chybou, kdybychom svítidla považovali jen za zdroj umělého světla. Designová svítidla Bomma totiž kromě svého primárního účelu mohou krásně doladit celý interiér. Je jen na vás, zda zvolíte stropní svítidlo, výrazný visací lustr, nebo podlahovou lampu. Případně jejich kombinaci. Pokud jimi chcete vnést do místnosti šmrnc, podmínkou je jejich rafinovaný a stylový vzhled. Nebojte se výrazného designu, zlatých či měděných odlesků, křehkých pírek či honosných barevných křišťálů. Jediné, co je třeba mít na paměti, pokud máte v místnosti více svítidel, je potřeba, aby spolu ladily.

3. Křehká krása

Vázy, misky, svícny a všelijaké jiné dekorativní drobnůstky, výrobky ze skla, keramiky, mramoru, betonu či lesklého kovu jsou bezpochyby něčím, co když je použito v té správné míře, dokáže design místnosti pozvednout. Pokud si v ložnici na noční stolek postavíte vázičku s květem, prostoru dodáte elegantní ráz, a i probouzení bude příjemnější.

lustry a květináče

4. Osvěžení od podlahy

Při výběru mějte na paměti, že jeden výrazný kusový koberec v místnosti bohatě stačí. Dbejte především na jeho rozměr a barevnost. Bude skvělé, pokud odstín koberce sladíte třeba s čalouněným křeslem, obrazem nebo polštáři na pohovce. Pokud jste se zamilovali do koberce, ale žádnou z jeho barev v místnosti zatím nemáte, dokupte si nějakou pěknou vázu nebo deku, která daný odstín z koberce v místnosti podpoří.

6. 1. 2020 | Posted in: Kultura | Komentáře uzavřeny