Víte, jak udržet domácí spotřebiče v prvotřídním stavu?

V každé domácnosti se najde celá řada domácích spotřebičů, troubou, pračkou a myčkou počínaje a televizi či počítačem konče. Málokdo má však dnes čas věnovat těmto spotřebičům péči, která by prodloužila jejich životnost. Ještě složitější je těmto výdobytkům moderní techniky porozumět natolik, abyste si je v případě potřeby, dokázali opravit sami. A tak většina z nás spoléhá na opraváře, kterým jsme pak ale nuceni zaplatit nemalé částky i za takové banality jako je ucpaná hadice či nevyčištěný koš v myčce. Na co bychom se tedy měli při údržbě těchto zařízení zaměřit?
kovová hadice
S ucpanou myčkou si dokážete poradit sami!
Máte-li doma myčku, která nemyje podle vašich představ a chcete-li zavolat opraváře, aby se na ní podíval. Zkuste problém nejprve odstranit svépomocí. Začněte tím, že si prohlédnete ramena sprch, jedna bývá nahoře a druhá na dně. Malé otvory v těchto ramenech by měly být čisté, pokud jsou však zanesené nečistotami či vodním kamenem, je nasnadě, že myčka nefunguje, jak má. Ramena vyjměte a řádně vyčistěte.
Zkontrolujte odpadní hadice praček, sušiček i lednice!
Velkou neplechu mohou napáchat zanesené odpadní hadice. Mohou se zanést různými nečistotami, vodním kamenem či v případě lednice dokonce řasami. Je tedy třeba tyto hadice odmontovat a důkladně vyčistit, poté je můžete připevnit zpět. Pokud zjistíte, že se Vám rozbila některá součástka, kterou byste zvládli vyměnit v případě potřeby sami, porozhlédněte se na internetu, zda byste ji tam nesehnali. Pokud ano, určitě Vás to celé vyjde levněji a rychleji, než když budete volat odborníky.
elektronický obvod
Nesnažte se být všeumělem za každou cenu!
Někteří muži mají pocit, že perfektně rozumí všem přístrojům v domácnosti a že zvládnou svépomocí opravit vše. Tak to bohužel ale v mnoha případech není. Navíc pokud je Váš přístroj dosud v záruce, je určitě lepší zavolat bezplatný servis či aparát reklamovat, protože pokud byste jej díky svému zásahu ještě více poškodili, Vaše reklamace by nemusela být uznána! Většina současných zařízení je čím dál složitější a není jednoduché pro laika je opravit. Proto komplikované opravy s klidným srdcem přenechte profesionálům!

18. 1. 2018 | Posted in: Dovolená | Komentáře uzavřeny