Stáhnout video z Internetu nepředstavuje problém ani u chytrých telefonů

Existují různé programy ke stahování videa a ty jsou dostupné i pro mobilní zařízení. Někteří z vás se možná setkali s tím, že potřebujete vyhledat na Internetu nějaký šikovný návod a ten by se mohl hodit třeba na chalupě, kde nemáte k Internetu přístup, nebo někde v přírodě, aniž byste museli čerpat z omezeného datového limitu mobilního připojení. V současné době je na video natočeno velké množství návodů, od kuchařských receptů, až po opravy a údržbu automobilů a domácích spotřebičů. Výjimkou nejsou ani různé kutilské nápady a zkušenosti z domácí dílny, z údržby zahrady, z řemeslných prací v domě atd.
Jednoduchý program pro stahování videa z Internetu, tedy nejen z Youtube, se jmenuje 4vid a je aktuálně dostupný zdarma z Google Play. Aplikace pracuje i pod starší verzí operačního systému Android (od verze 4.3). Sice obsahuje reklamy, které ale v placené verzi zmizí.
filmový pás

Stahujte cokoliv – od hudebních klipů až po různé návody na YouTube

Program pracuje skutečně jednoduše, nemusíte se nikde ani přihlašovat, ani registrovat, ani instalovat další podpůrné moduly a aplikační rozhraní. Pouze umístíte přesnou adresu souboru na Internetu URL (Uniform Resource Locator), kterou zkopírujete ze zdrojového videa, do adresního řádku aplikace 4vid. Jakmile stisknete buton „download“, nabídne se vám otevření videa v přehrávači vašeho telefonu. Někdy se vám může zobrazit volba jednoho přehrávače, pokud jich máte v telefonu nainstalováno více, a nenechte se ani odradit reklamou na některou z počítačových her, která se při otevírání videa v prohlížeči může prezentovat. Video pak pohodlně z přehrávače stáhnete do paměti telefonu nebo na paměťovou kartu.
google na smartphonu
Aplikace 4vid pracuje tak, že neukládá žádné duplicitní soubory na svém vlastním serveru, pouze vás propojí s oficiálním zdrojem, odkud umožní stažení videa. Musíte si tedy uvědomit, že stahujete soubory z různých zdrojů a ty mohou mít odlišné podmínky pro používání multimediálních souborů, zejména ve vztahu k autorským oprávněním.
V současné době program 4vid získal na oblibě 4,5 bodu z 5 možných, nevýhodou free verze jsou pouze reklamní bannery a vyskakující okno různých reklam na počítačové hry. U některého videa uloženého na YouTube můžete mít potíže, kdy program video vyhodnotí jako neschopné stahování.

26. 1. 2018 | Posted in: Podnikání | Komentáře uzavřeny