Udělejte svým blízkým radost, prostě jen tak

Zkuste se nyní zamyslet a rychle řekněte, co vás potěší více! Dárek, který očekáváte anebo ten, který přijde z čista jasna a před tím jste o něm neměli ani nejmenší tušení? Je to jasné, jistě, že je mnohem lepší překvapení! Tedy, ne, že by ostatní dárky za nic nestály, ovšem pokud je nablízku nějaká vhodná příležitost jako třeba naše narozeniny, tak všichni tak nějak čekáme, že si na nás ostatní vzpomenou. Vždyť dostat dárek k narozeninám je více než na místě, a pokud i my poctivě obdarováváme ostatní, tak máme nárok očekávat, že i oni se k nám zachovají stejně.

kytka růží

Nicméně pokud člověk dostane dárek jen tak, naprosto nečekaně, tak navíc k tomu dárku dostane i milé překvapení. A překvapení, to je něco, co všichni od dětství milujeme. Je to napínavé a vyvolává to v nás jisté příjemné mrazení. Kdo si na nás asi vzpomenul? A proč to udělal? Proč nám poslal milý dárek? Třeba prostě jen proto, že mu na nás záleží, a že nás má rád.

Taková gesta jsou zkrátka důležitá. Pokud dáte někomu tímto způsobem najevo, že je pro vás důležitý, tak tomu jistě bude přisuzovat větší váhu, než kdybyste ho obdarovali u příležitosti jeho narozenin – to už se zkrátka tak nějak očekává, patří to k dobrým zvyklostem.

Takže pokud i vy máte na blízku někoho, na kom vám záleží, tak mu to dejte najevo jen tak, třeba hned teď a uvidíte, jakou vlnu nadšení to vyvolá. A k podobnému potěšení stačí i malá pozornost, třeba v podobě krásné dárkové kytice. Taková překvapení především ženy velice milují. Vždyť co byste dělali vy, kdyby u vašich dveří najednou zazvonil kurýr s náručí nádherných květů a předal vám je spolu se vzkazem od člověka, který vám chtěl prostě jen udělat radost? Jistě by to rozzářilo celý váš den!

váza

Zkrátka, každý den máme ideální příležitost darovat našim blízkým něco milého prostě jen tak, abychom jim udělali radost a zlepšili jim den. A ten náš bude hned také o něco lepší.

11. 2. 2018 | Posted in: Kultura | Komentáře uzavřeny