Efektivita příjmů z podnikání, nebo z pronájmu

Počínaje byty a bytovými domy, konče pozemky a rekreačními objekty. Akcie, podílové fondy, dluhopisy, to vše jsou až investice na druhém místě, lidé v Česku jsou více konzervativní a v nemovitostech spatřují jakousi jistotu. Nasvědčuje tomu i fakt, že na rozdíl např. od USA a Kanady, kde se stále staví velké množství domů ze dřeva a jeho derivátů, u nás nad dřevostavbami stále převažují klasické stavební materiály.
střecha a okenice
Radovan Vítek je realitním magnátem na českém realitním trhu. V současné době se chystá k velkolepému projektu výstavby bytových domů v Praze – Hostivaři. Mělo by se jednat v souhrnu řádově o stovky bytů, tedy o necelé dvě desítky bytových domů.
Výstavba si samozřejmě vyžádala příslušná povolení ze strany úřadů a pražský magistrát se v této věci vyjádřil poměrně pozitivně ve prospěch výstavby. Mělo by jít o zátěž vůči životnímu prostředí údajně přiměřenou. Výstavba je tedy již posvěcena a na stavebních pozemcích nastane čilý stavební ruch již koncem roku 2018. Pozemky zakoupené Radovanem Vítkem byly původním sídlem pražských podniků Technometra a Praga Hostivař.
útulná ložnice

Město ve městě

Někteří se k tomuto kroku vyjadřují, že půjde o samostatné „město uvnitř města“, které bude zaujímat plochu 6 hektarů v oblasti mezi městskou čtvrtí Záběhlice a Hostivař. Celkem projekt počítá s výstavbou 16 domů, ve kterých bude k dispozici 1037 bytových jednotek. Jde o velmi odvážný a jeden z nejrozsáhlejších projektů posledních tří let na území hlavního města Prahy.
Pražský magistrát musel celý projekt EIA důkladně prověřit, zkoumal jej od dubna roku 2016 a po důkladném zvážení uvolnil podnikateli cestu, aby bylo možno vyžádat si stavební povolení a územní rozhodnutí.  Žádná ze složek životního prostředí by neměla být zatížena nad rámec předpisů, tedy v případě, že budou dodržena stanovená příslušná tzv. kompenzační opatření.  K rozhodnutí se také vyjadřovali odborníci prostřednictvím odborných posudkových studií, investor bude muset dodržet zhruba dvacet podmínek, pod které se podepsal vedoucí odboru ochrany životního prostředí Štěpán Kyjovský.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
22. 2. 2018 | Posted in: Produkty | Komentáře uzavřeny