Efektivita příjmů z podnikání, nebo z pronájmu

Počínaje byty a bytovými domy, konče pozemky a rekreačními objekty. Akcie, podílové fondy, dluhopisy, to vše jsou až investice na druhém místě, lidé v Česku jsou více konzervativní a v nemovitostech spatřují jakousi jistotu. Nasvědčuje tomu i fakt, že na rozdíl např. od USA a Kanady, kde se stále staví velké množství domů ze dřeva a jeho derivátů, u nás nad dřevostavbami stále převažují klasické stavební materiály.
střecha a okenice
Radovan Vítek je realitním magnátem na českém realitním trhu. V současné době se chystá k velkolepému projektu výstavby bytových domů v Praze – Hostivaři. Mělo by se jednat v souhrnu řádově o stovky bytů, tedy o necelé dvě desítky bytových domů.
Výstavba si samozřejmě vyžádala příslušná povolení ze strany úřadů a pražský magistrát se v této věci vyjádřil poměrně pozitivně ve prospěch výstavby. Mělo by jít o zátěž vůči životnímu prostředí údajně přiměřenou. Výstavba je tedy již posvěcena a na stavebních pozemcích nastane čilý stavební ruch již koncem roku 2018. Pozemky zakoupené Radovanem Vítkem byly původním sídlem pražských podniků Technometra a Praga Hostivař.
útulná ložnice

Město ve městě

Někteří se k tomuto kroku vyjadřují, že půjde o samostatné „město uvnitř města“, které bude zaujímat plochu 6 hektarů v oblasti mezi městskou čtvrtí Záběhlice a Hostivař. Celkem projekt počítá s výstavbou 16 domů, ve kterých bude k dispozici 1037 bytových jednotek. Jde o velmi odvážný a jeden z nejrozsáhlejších projektů posledních tří let na území hlavního města Prahy.
Pražský magistrát musel celý projekt EIA důkladně prověřit, zkoumal jej od dubna roku 2016 a po důkladném zvážení uvolnil podnikateli cestu, aby bylo možno vyžádat si stavební povolení a územní rozhodnutí.  Žádná ze složek životního prostředí by neměla být zatížena nad rámec předpisů, tedy v případě, že budou dodržena stanovená příslušná tzv. kompenzační opatření.  K rozhodnutí se také vyjadřovali odborníci prostřednictvím odborných posudkových studií, investor bude muset dodržet zhruba dvacet podmínek, pod které se podepsal vedoucí odboru ochrany životního prostředí Štěpán Kyjovský.

22. 2. 2018 | Posted in: Produkty | Komentáře uzavřeny