Drsňák nebo citlivka – komu dáte přednost


Být velkorysý – co to znamená být velkorysý, dnes lidé zpravidla nesprávně chápou. Tato vlastnost je totiž úzce spjata se svobodomyslností a touhou pomoci ostatním v nouzi. Ovšem pozor! Možná jste se již setkali s lidmi, kteří druhým pomáhají okázale, anebo se skrytým vnitřním motivem nějakého prospěchu. To však není pomoc nezištná, ale vypočítavost, co se snaží oba aktéry zavázat k nějaké spolupráci nebo využívání. Kdo dokáže druhému nabídnout pomocnou ruku, ať je to jakýmkoli způsobem, nejenom finančním darem, a neočekává cokoli na oplátku, takový člověk je opravdu velkorysý.
polibek na rameno
Smysl pro humor – opravdovou schopnost zasmát se čemukoli, i sami sobě, vykazují jen lidé velkorysí. V historii lidstva takových lidí byla celá řada a nejvíce se jich objevilo v Československu po druhé světové válce, Ano, je to ta generace špičkových umělců, jako byl Vlastimil Brodský, Vladimír Menšík, Jiří Sovák, Felix Holzmann, Vladimír Dvořák, František Filipovský, Ladislav Smoljak a mnozí další významní velikáni, kteří již doputovali do hereckého nebe.
Být laskavý – nezbytná vlastnost pro každý vztah, ať už milenecký, nebo přátelský. Neobejdete se bez ní. Přesto se dnes většina mužů řadí mezi drsňáky s širokými lokty, co se domnívají, že mohou uspět jen ti nejsilnější. U žen to však bývá hodnoceno opačně a pro skutečný láskyplný a hluboký vztah většina z nich nakonec volí právě ty laskavé a milé jedince, co jsou empatičtí a schopni chápat ostatní kolem sebe a vycházet jim vstříc svou náklonností a pomocí.
rodiče se syny
Důvěra ve své vlastní schopnosti – zdá se to možná nepochopitelné, ale právě ti laskaví muži pojali více sebedůvěry, než drsňáci. S takovými lidmi se ostatní cítí příjemně a jejich partnerky jsou s nimi v bezpečí. Právě tato vlastnost je důležitá pro život, sebevědomý chlap si lépe poradí v nesnázích a snáze zvládá životní úskalí, do kterých se může dostat on sám, nebo jeho blízcí.
 

24. 2. 2019 | Komentáře uzavřeny