Jak může pomoci pasivní příjem s nájmem a úsporami

Co kdybyste neplatili nájem, byť žijete v bytě pronajatém? Co kdybyste neplatili za spotřebu nic, a to i když máte všude LED žárovky a úsporné spotřebiče? Víte, že všechno tohle je možné? A nemusí to být jenom o domácnosti, můžete to vztáhnout na cokoliv – co kdybyste chodili zadarmo do hospody nebo cestovali po světě, aniž byste skutečně odpracovali jedinou vteřinu?
Je to možné!
Není to jen nějaké kouzlo, na které je třeba přijít, a nadále vám budou už jenom padat peníze do klína, takhle to nefunguje. Ale pasivní příjem dokáže hodně.
šipka nahoru

Co to vlastně pasivní příjem je?

Jednoduše je to příjem, pro který nemusíte hnout ani prstem. Každý měsíc dostanete určitou částku jen tak, za nic. Tedy ne za nic, ale dostanete. Určitě pro tento příjem nemusíte dlouhé hodiny trnout někde v továrně nebo se učit šest let ve škole obor. Jedná se o jednoduchou věc, kterou mohou udělat všichni – málokdo má ale tu kuráž a vytrvalost skutečně vydržet až do toho momentu, kdy vám váš pasivní příjem zaplatí třeba dovolenou.
Ostatně je to dobré i jako korigování spotřeby. Pokud budete více šetřit na domácnosti (LED žárovky, spotřebiče úsporné, málo budete spotřebovávat apod.), tím více vám zůstane každý měsíc a tím více budete moci „rozfofrovat“ dle libosti, ANIŽ byste se museli dotknout vaší výplaty.
zvětšování peněženky

Jak na něj

Začněte pomalu, po malých částkách. Zkuste komoditní spready nebo malé P2P investice. Ze začátku to bude bída, vyděláte asi pár korun a nula nula úroku k tomu za měsíc. Pokud s tím ale nešvihnete a vydržíte třeba pět let (proto je dobré začít co nejdříve), tak za těch pět let už nebudete muset třeba platit nájem, protože pasivní příjem vám to zaplatí sám. Pokud skutečně budete pravidelně malé částky přispívat měsíčně + ještě „reinvestujete“, tedy veškerý zisk vložíte opět do investic, můžete celý proces urychlit, a čím více budete mít „zainvestováno“, tím větší úroky a zisky budete mít. Lidé, kteří budují svůj příjem třeba od vysoké školy, už ve 40 nemusí ani pracovat.

2. 8. 2018 | Posted in: Kultura | Komentáře uzavřeny