Když na vás přijdou těžké chvíle

Člověk neprožívá jenom radostné chvíle. Jsou tu i okamžiky, kdy se dostává třeba i až na samé dno, kdy mu věru není co závidět a kdy by snad každý dal nevím co za to, kdyby mu někdo podal pomocnou ruku.

kompenzace

Takových krušných chvil může být!!!

  • úraz, k němuž člověk přišel při dopravní nehodě
  • pracovní úraz
  • a vlastně i jakýkoliv jiný úraz

Každá ze zmíněných možností je víceméně neštěstím už i sama o sobě. Jen tou obětí, tím, kdo potřebuje pomoc, je někdy ten, jemuž se dotyčné přihodilo, a někdy bohužel už i jenom jeho pozůstalí.
Neštěstí – jak se říká – nechodí po horách, ale po lidech. A proto nikdo nemůže nikdy říci, že jeho se to netýká. Opak je pravdou. V kterémkoliv okamžiku se to může bytostně dotýkat třeba i právě vás.

A co potom?
S něčím – je-li to ještě možné – pomohou lékaři, zdravotní sestry a saniťáci, někdy pomohou i hasiči nebo policisté, respektive strážníci, pomoci se lze dočkat ze strany příbuzných, přátel, sousedů, sociálních pracovníků, ale třeba i docela obyčejných neznámých lidí, kteří se k tomu nějakým způsobem nachomýtli.
Ale s něčím je přece jenom lepší vsadit na profesionály. Ti jsou těmi nejpovolanějšími, aby pomohli poškozenému nebo pozůstalým třeba s problematikou odškodnění.

Protože je logické, že záležitostem náhrady škody za újmu na zdraví a odškodnění pozůstalých by se měli věnovat jen ti, kdo se postarají, aby se dotyčnému nebo dotyčným dostalo všeho, na co mají nárok. Protože by nebylo fér trpět a ještě se přitom nechat odírat.

dohoda

Zejména když existuje poradna, jež poskytuje poradenskou, právní a psychosociální pomoc s náhradou škody ve zmíněných případech a jež zajistí mimo kompletního poradenského servisu klidně i právní zastoupení při domáhání se adekvátního odškodného za škody na zdraví, duševní útrapy pozůstalých či odškodnění za nemajetkovou újmu.
Je dobře, že je tu někdo, kdo je i úplně cizím lidem ochoten nabídnout individuální, profesionální a lidský přístup. A dobrou radu, jež může být nad zlato.

30. 3. 2019 | Posted in: Kultura | Komentáře uzavřeny