Krátkodobý pronájem

V posledních letech se rozmáhá krátkodobé pronajímání bytů, domů nebo jejich částí. Pokud jste se s tímto fenoménem poslední doby ještě nesetkali, rádi vám vysvětlíme, o co se jedná.

Krátkodobé pronájmy nejsou rozhodně pro každého.  Na rozdíl od klasického, dlouhodobé pronájmu, jsou rozhodně náročnější. Jejich nespornou výhodou je ovšem mnohem vyšší výdělek.

Dlouhodobé pronájmy jsou výhodné v tom, že pokud máme volný byt k pronajmutí a spolehlivé nájemce, nemusíme se o byt téměř starat. Přitom získáme stabilní příjem z bytu, kterým si můžeme přilepšovat ke své výplatě.

Krátkodobé pronájmy jsou z hlediska příjmů nepoměrně vyšší, ovšem starosti s bytem jsou tomu úměrné. U krátkodobých pronájmů se hosté v bytě střídají někdy i každý den. Málokdy bývá takový pronájem delší, než pár dnů.  Proto má pak majitel bytu mnohem větší starosti s úklidem bytu, s organizací jednotlivých pobytů – s rezervacemi, atd. 

K tomu, aby vše probíhalo hladce a byt na krátkodobý pronájem vydělával, je třeba poměrně dost času jeho majitele. Nebo se může domluvit s nějakou firmou či osobou, která bude starosti s bytem řešit za něj– samozřejmě za úplatu. 

Takovéto ubytování získává mezi turisty čím dál větší oblibu a tak se i nabídka stále rozšiřuje a zlepšuje.   Dříve se jednalo o pár bytů, které byly takto využívány, ale dnes je nabídka daleko větší. Ve větších místech a na vhodných lokalitách, se takovéto pronajímání rozšířilo natolik, že jej někteří pojali jako své podnikání. Takových bytů mají několik a vydělávají na tomto krátkodobém pronájmu.

Jaká je vhodná lokalita pro takovéto pronájmy?  Pokud máte byt v nějakém menším městě, které navíc není v turisticky zajímavé oblasti, příliš nevyděláte a lepší bude zvolit tradiční cestu dlouhodobého pronájmu. V případě, že máte volný byt v blízkosti letiště či nádraží, vaše výdělky budou rázem jiné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
30. 11. 2016 | Posted in: Produkty | Komentáře uzavřeny