MUSÍME POCHOPIT, ŽE JSOU JINÍ NEŽ MY

Jsou jedinci, kteří si myslí, že největší dojem na ženu udělá „tvrďácký“ postoj k životu. Proč ne, když najdou takovou, které to imponuje. Ale většina žen má ráda galantnost, pozornost, touží po tom, aby muž dokázal překvapit. Samozřejmě hezky.
plešatý muž
Například po letech soužití je krásné, když sám od sebe ženě něco koupí. Nemusí to být nutně květina, ale třeba čokoláda, o které ví, že ji má ráda.
Ovšem ta nesmí zareagovat slovy: „ Co jsi proved´?“
Je nutné se opanovat a hezky poděkovat. Jinak se s jakoukoli další pozorností může rozloučit.
Muž ale také může překvapit úklidem. Bohužel, to jsem před lety zkazila tím, že jsem před ním chodila a přendávala věci zpátky tam, kam patří. Od té doby, když jsem chtěla, aby mi pomohl, připomínal mi, že by mi to zase nebylo vhod.
Máte doma chlapa, který raději vysedává zavřený v bytě a nejoblíbenější kusy nábytku jsou gauč a televize? Víte o tom, že když se zvedne a jede s vámi na výlet, že to dělá proto, abyste měla radost? Dejte mu najevo, že chápete, že to dělá pro vás.
muž s květinou
Neustále si stěžujeme, že je nikdy nenapadne vzít nás do obchodu a koupit nám boty, i když už týden neustále mluvíme o tom, že se nám začínají naše oblíbené rozpadat.
My bychom to nedokázaly. Už ve chvíli, kdy máme pocit, že jejich boty už nenadělají parádu, ženeme je na nákup nových.
Pro ně je to ale zbytečnost, dokud mají podrážku vcelku.
Muži to vidí jako vyhazování peněz. Nechápou, že my potřebujeme mít boty ke každému outfitu, jim stačí jedny polobotky a jedny sportovní. Nesmíme se na ně zlobit. Mají jiné priority než my. Nezapomínejme, že by se nám nelíbilo, kdyby ty společně vydělané peníze vráželi do stejných věcí, jako my.
Jenom je dost nepříjemné, když žena, která je obklopená „pravými chlapy“ v rodině, si přivede pozorného romantika, protože okamžitě začne sklízet posměch jak on, tak ona. „Chlapáci“ začnou tvrdit, že on není dostatečný chlap.
Co je špatného na muži, který je galantní a svou pomoc při práci poskytne i jiným ženám v rodině, navzdory výsměchu od „pravých mužů“?
Samozřejmě, že není ideální pořád. Je náladový, v nemoci nesnesitelný, u sledování zpráv na zabití, ale když dokazuje, že při ženině nemoci umí podat pomocnou ruku, postarat se o rodinu, vymyslí program na výlet, tak si myslím, že to vůbec není špatný chlap.
A výsměch druhých si nezaslouží.
pár podnikatelů
V slepé zamilovanosti ale bohužel také můžeme narazit. Odmítáme vidět, to co ostatní. Hrubost, kterou omlouváme momentální špatnou náladou a nevnímáme, že nás před ostatními rád ponižuje. Nakonec utíkáme ze vztahu, ze kterého si odnášíme šrámy a to často nejen na duši.
Ano, jsou jiní. Někteří dobří, jiní špatní. Někdy se dají jejich horší vlastnosti časem ohladit, ale je to perná práce. My jsme ty chápající a jemné bytosti, které, ač se jim to líbí nebo ne, udržují rodinu pohromadě.

3. 1. 2018 | Komentáře uzavřeny