Písek ve filtraci vás rozhodně nezklame

Víte, bez čeho se žádný bazén neobejde? Přece bez výkonné filtrace. Ať už je váš bazén malý anebo velký, musí mít kvalitní filtraci proto, aby udržela jeho vodu prostou nežádoucího znečištění. Bez filtrační jednotky se tak obejdou pouze malé dětské bazénky a brouzdaliště, kde je nutné vodu pravidelně měnit za čerstvou.
Nicméně výběr té pravé filtrace pro váš bazén není snadný a rozhodně se vyplatí se při něm poradit s odborníkem. V potaz byste měli vzít to, jak je vaše koupací nádrž objemná, a třeba i to, zda v ní není další příslušenství, jako je například UV kolona, které by nároky na výkon filtrační jednotky zvyšovalo.

textura

Každá filtrace sestává se samotného filtru a také z čerpadla. Na výkonu čerpadla záleží, jak rychle bude voda filtrací protékat. Na kvalitě filtračního materiálu záleží to, zda se ve filtraci zachytí i ty nejjemnější nečistoty.
Pokud jde o filtrační materiál, máte v zásadě na výběr ze tří možností. Novinkou posledních let jsou filtrační kuličky z umělých vláken, nicméně léty prověřenou klasikou je samozřejmě přírodní zeolit a filtrační písek. Pokud vsadíte na zeolit, který je velice oblíbený mezi akvaristy anebo na křemenný písek do filtrace, tak v žádném případě neuděláte chybu.

balonky

Do filtrů je vhodný pouze kvalitní, kopaný ostrohranný písek, protože právě na ostrých hranách záleží, kolik nečistot se ve filtru zachytí.
Velkou výhodou tohoto materiálu je jistě to, že jej můžete využívat opakovaně – jakmile začne jeho filtrační schopnost slábnout, stačí jej vyprat v čisté vodě, čímž se zbaví nečistot, a můžete ho znovu použít. Životnost písku do filtrace je zhruba tři roky, poté se jeho hrany obrousí.
Nicméně ani poté písek není potřeba jen tak vyhodit – skvěle ho využijete na zahrádce pro odlehčení půdy anebo k posypu komunikací v zimě. Jedná se tedy o přírodní materiál, který se u vás doma rozhodně neztratí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
4. 1. 2020 | Posted in: Kultura | Komentáře uzavřeny