S MS Paint navždy a nikdy jinak

Pokud patříte k dnes již zručnějším uživatelům počítačového rozhraní anebo naopak začínáte, v každém z těchto případů se dříve nebo později setkáte s výborným programem od Microsoftu – pokud tedy vlastníte jejich operační systém, jakmile jste uživateli jiného systému, omlouvám se, ale takové štěstí mít s tímto článkem nebudete.
brýlatý mladík

Proč zrovna on, mého srdce šampión?

Jistě, můžete si stáhnout, nedej bože zaplatit něco trošku lepšího, než je ten základní program, ve kterém jsme jako menší a mladší tvořili sprosté obrázky v hodinách počítačové výchovy – ti starší si na tom jistě také užili své. Ale nejdříve si tedy něco vyložme na stůl – pokud vás tento článek zaujal a pokračujete ve čtení, nejste přílišným fanouškem moderních grafických editorů anebo se prostě chcete jen dozvědět něco nového, aniž byste byli profesionální výtvarníci a grafici. Proto okamžitě shazuji ze stolu všechny ty profesionální editory, které jsou však na jednoduché a opakující se úkony pro prostého člověk nijak nezainteresovaného v grafice příliš složité.
 
MS paint je až primitivní, jednoduchý ve svém uživatelském rozhraní, a přesto, s trochou píle a magie, se s ním dají udělat i poněkud složitější věci než namalovat lidské přirození na bílý papír. Je pravda, že co se týče písma, je to poněkud skromnější a také jednotlivé úpravy písma nebo jakákoliv další úprava obrázků je značně znemožněna. Avšak i přesto je program Malování docela bytelným a dobrým nástrojem pro všechny, kteří se cítí poněkud ztraceni ve složitějším a rádi by zkusili něco jednoduššího.
 
Ořezávání také není úplně mimo a s trochou píle a citlivé ruky, půl hodiny času, a budete mít skvělý výsledek. Kde program pokulhává, to jsou zejména omezené možnosti úpravy, dohání to jednoduchostí a plynulostí a malou pravděpodobností, že vám v průběhu práce spadne celý program s neuloženým projektem.

hlava tigra

Proč se s MS Paint budeme oficiálně loučit?

Protože se Microsoft rozhodl nezařadit jej nadále do základního uživatelského rozhraní systému. Jako takový se již stává v modernějších systémech postarší a pokulhávající. Stále si ho však můžete stáhnout dodatečně a pro občasné kutily nebo meme milovníky se určitě vyplatí.

8. 11. 2017 | Posted in: Podnikání | Komentáře uzavřeny