Spojení kultury a internetu

Nemusí se to na první pohled zdát, ale i v dnešní době existuje obrovské množství lidí, kteří se o kulturní dění ve svých životech skutečně zajímají. Rádi chodí do divadla, zajímají se o literaturu či umění, rádi se sami vzdělávají, i když už nechodí do školy a někteří z nich jsou věřící, nebo se o náboženstvím aktivně zabývají. Pokud mezi tyto osoby patříte, tak už jste jistě nejednou přemýšleli nad využitím moderních technologií, a to zejména internetu v otázce kultury.
patrové divadlo
Naštěstí pro všechny zájemce o poznání a kulturu existuje v dnešní době mnoho způsobů, jak se rychle a snadno dozvědět přesně to, co chcete vědět a zůstat v obraze ve všech oblastech kultury, tedy v oblasti divadla, umění, literatury, vzdělávání i náboženství. Kam se podívat, když budete chtít obecné novinky ze světa kultury?

Využít můžete například:

·        web o kulturních novinkách,
·        weby o kulturních akcích,
·        stránky jednotlivých měst,
·        webové stránky českých novin,

To jsou ale pouze webové stránky, na kterých se dozvíte obecné novinky z Čech i ze světa. Využít samozřejmě můžete také konkrétní stránky divadel, muzeí či galerií. Skvělou možností, jak se dozvědět o nastávajících akcích přímo ve vašem městě je také využití stránek daného města. Například pokud žijete v Českých Budějovivích, tak na inbudejovice.cz se dozvíte všech o přednáškách, divadlech, koncertech, trzích, kurzech a podobných akcích.
tradiční tanec
Každé město má své vlastní webové stránky a všechna města se snaží udržet úroveň kultury v jejich městě vysokou, připravit dostatek akcí pro všechny věkové skupiny a průběžně vzdělávat své obyvatele.

Stejně dobře se ale o nastávajících akcích můžete dozvědět také přes portály, které na ně prodávají vstupenky. Ať už mluvíme o portálu kultura.cz, Ticketportal Ticketstream, nebo o jakémkoli jiném, kromě možnosti zamluvení a koupě vstupenek se také dozvíte, co se kde koná, kdy, kdo tam bude a co se bude dít.

Nebojte se sednout si k počítači, projít se některé z těchto či jiných webových stránek a najít přesně to, co bude vyhovovat právě vám, bude vás to bavit a naplňovat. Použijte internetu aktivně k tomu, abyste se pobvili, něco naučili a strávili svůj volný čas smysluplně.

18. 10. 2016 | Posted in: Kultura | Komentáře uzavřeny