Vybíráme elektrokolo!

Elektrokoloje dopravní prostředek ekologický, jeho provozní náklady nejsou velké, k jeho užívání není potřeba vlastnit řidičský průkaz ani platit povinné ručení. Může nás vozit do práce, na kratší i delší výlety, ale také může být skvělým parťákem při efektivním tréninku! Každý má možnost si vybrat takové, které jeho plánům vyhovuje nejlépe. Na výběr je v obchodech mnoho různých modelů. Podle způsobu použití je rozdělujeme na tři základní typy:
muž na kole při západu slunce
· elektrokola se středovým pohonem– ta využijí sportovci, kteří trénují v náročnějších terénech, právě tam se nejlépe hodí
· elektrokola se zadním pohonem– taková by měli zvolit naopak milovníci mírnějších terénů, co jezdí po klidnějších výletních trasách
· elektrokola s předním pohonem– ta jsou vhodná na jízdu po silnicích, pro ty, kteří jezdí hodně ve o městě

Tato kola jsou vlastně v základu klasickými silničními či horskými koly. Jsou ovšem vybavena systémy elektrického pohonu. Elektropohon nám pomáhá při jízdě doplněním síly potřebné ke šlapání. Míru intenzity dopomoci si můžeme zvolit. K dispozici máme několik stupňů intenzity. Standardně mají kola tři až pět stupňů, ovládací panel k nim je umístěn zpravidla na řídítkách, kde ho můžeme pohodlně používat.
cyklisté v horách

Tato kola pořídíme za částky v řádu několika desítek tisíc. Záleží samozřejmě na vybavení programy, typu baterie, nosnosti a použitých materiálech. Nejnovější typy mají baterie, které umožňují projet trasu dlouhou až 150 kilometrů! A jezdí rychlostí až 30 km/h. Mají ovládací panely s barevnými LCD displeji a USB porty, rychlodobíjení baterií, více programů provozu a stupňů intenzity asistence. K výrobě mechanických částí je používáno nejkvalitnějších materiálů. Při výběru kola věnujeme pozornost kvalitě brzd! Jezdí rychleji než kola klasická a má delší brzdnou dráhu.

Pokud chceme na elektrokole jezdit často, vyplatí se pořídit si vlastní. Na jednorázové, občasné výlety je samozřejmě vhodnější využít služeb některé z jejich půjčoven. Platí se několik set korun za den. Musíme ovšem počítat s poměrně vysokou zálohou. Je potřeba připravit si minimálně 10 tisíc korun!

12. 11. 2019 | Posted in: Produkty | Komentáře uzavřeny