Zahrada snů a u vás? Ano!

Místo, kde relaxujete, místo kde se dokážete zasnít, místo, kde si pěstujete kytičky i dobrou zeleninu. Místo, kterým se rádi pochlubíte návštěvám a budete v něm rádi trávit spoustu volného času. Takové místo si můžete vytvořit z vlastní zahrady.

houpací síť u chaty

Plochu zahrady si rozdělte na jednotlivé úseky, které byste chtěli zřídit. Pokud chcete pěstovat zeleninu a nějaké ovoce na keřích, vyhraďte tomu plochu co nejdál od domu. Přece jen člověk nemá potřebu pozorovat okopané záhony či úhledné brázdy brambor.

Ovocné stromy můžete mít v podstatě po celé ploše zahrady. Většina z nich krásně kvete a zrající plody jsou inspirací i k procházce po vaší zahradě.

Určitě si vyhraďte plochu pro klidovou, oddychovou část zahrady. A pokud jste duchovně naladěni, vyhraďte si místo i pro meditace. Klidová i meditační plocha mohou spolu sousedit. Pro meditaci vybírejte nejklidnější místo, kde vás nebudou zbytečně rušit zvuky z dětského hřiště, silnice, nebo nějaké fabriky. Zatímco klidová zóna si vyžádá místo s lavičkou, nějaké chodníčky a třeba i plastiky. Meditační zóna by měla být prosta jakýchkoli vzruchů. Ideální by byl rybníček či jezírka se zurčící fontánkou. Její zvuk uklidňuje a zároveň přebíjí ostatní zvuky.
červená židle

Do klidové zóny umístěte altánek, nebo alespoň pergolu se sedacím nábytkem. V meditační zóně může být nějaké závěsné lůžko či křeslo.

Při navrhování zahrady myslete také na své děti a vnoučata. Děti milují různé domečky, houpačky a pískoviště. A pokud jsou již větší, basketbalovým košem nic nezkazíte. Totéž platí o fotbalové brance.

Vedle plochy pro děti můžete na vaší zahradě umístit plochu určenou vaším mazlíčkům. Pokud chováte pejska, zaslouží si určitě pohodlný kotec s boudou. Minimálně část kotce by měla být zastřešena. Podlahu kotce nechte vyrobit z nějakého materiálu, který se dobře umývá, a dají se z něj lehce odstranit exkrementy. Okolí kotce v šířce do jednoho metru vysypte bílým štěrkem. Tato úprava dá zdůraznit objet kotce a oddělí jej od ostatní plochy zahrady.

Zkrátka na své zahradě se můžete plně realizovat. Nezáleží na tom, jestli se zalíbí všem. Důležité aby dělala radost především vám. A o to jde především.


19. 10. 2018 | Posted in: Ekonomika | Komentáře uzavřeny