Život, který se nehýbe

I když žijeme uprostřed města, můžeme mít kousek přírody u sebe doma. Kdo si jednou takovýto kousek přírody pořídil, stal se z něho jeho zelený miláček v květináči a nedá na něj dopustit. Zalévání, zastřihávání, hnojení a přesazování se stanou součástí jeho každodenní rutiny stejně tak jako radost z růstu a obzvláště z květů. Rostlina je něco, co sice není tak náročné, jako zvíře, ale zároveň je to živé, dýchající, reagující na podněty, zklidňující a přinášející radost.  
obývák s krbem
Mnohdy se k vám květiny dostanou naprosto náhodnými cestami – někdo vám je daruje, jdete kolem květinářství, vaše oko o ně zavadí a už se od nich nemůžete odtrhnout, tak musí putovat do vašeho domova společně s vámi. Také se stává, že když už máte jednu rostlinu z jednoho druhu, oblíbíte si ten druh natolik, že si jich prostě musíte pořídit víc (toto se nejvíce projevuje u kaktusářů). A že výběr bývá veliký! Vždyť svět rostlin je tak rozmanitý – tolik tvarů, barev, velikostí a vůní! I alergici si mohou vybrat z řad čistě zelených a nekvetoucích druhů.

Kde je pořídíte?

Ø  Ve specializovaných prodejnách u odborníků – kaktusy, bonsaje, …
Ø  V drobných květinářstvích ve městech
Ø  Ve velkých řetězcích s potřebami pro domácnost – Hobby, Baumarkt, …
Ø  Ve stromových školkách (tam najdete spíše větší kusy)
Ø  Na výstavě
Ø  Na trhu
láhev a pokojové rostliny
Po veškeré péči a starostlivosti, kterou jim věnujete, snad ani nejde, abyste si své pokojové rostliny nezamilovali. A když máte někoho rádi, tak je přirozené, že si s ním chcete povídat – vždyť komunikace je základ všech vztahů. Vášniví pěstitelé a milovníci květin někdy proto vypadají, jako když nejsou mentálně úplně v pořádku, pokud je někdo zastihne, jak si se svými zelenými kamarády povídají, ale taková konverzace pomáhá u obou stran k prosperitě a růstu! To ovšem ti co to nezažili, nikdy nepochopí…