Propojení zahrady s domem – s prvními pergolami se doslova roztrhl pytel již za socialismu, přibližně na počátku osmdesátých let. Vzorem pro výstavbu se staly některé avizované prospekty, které k nám pronikaly ze zemí západní Evropy, a kde se tyto výrobky ujaly jako moderní řešení dotváření jednotného celku lidského obydlí s navazující okrasnou částí zahrady. Dřevěná konstrukce, ať už zastřešená, anebo s absencí střešní krytiny, se stala vyhledávaným místem k odpočinku a především k bližšímu kontaktu s přírodou.

Estetický dojem – s ryze praktickým hlediskem se snoubí i vnímání harmonie přírodních materiálů dřevěného přístřešku či altánu v souladu se zahradními květinami, stromy a keři, a s travnatou plochou. Pergolu můžete nechat zastřešit zcela, nebo jen zčásti, lze ji popínat pnoucími rostlinami, aniž by to působilo nevzhledně, což bývá problematické u kovových konstrukcí. Může být umístěna na kterékoli části objektu, s výhledem do zahrady, anebo sloužit jako průčelí u vchodu, případně jako forma jednoduchého garážového stání. Výhodou masivního dřeva je schopnost sladit jej s jakýmkoli typem domovní fasády, a to jak v původním vzhledu, tak i po povrchové úpravě různými mořidly.

Tradiční materiál – dřevěná pergola cena? Je dostupná a přijatelná v podstatě pro každého. Úspěšně konkuruje hliníkovým materiálům, které mají sice v časovém horizontu delší životnost, ale žádný kovový materiál nedokáže zastoupit opracované dřevěné hranoly s přirozenou kresbou letokruhů. Dřevo působí robustně a zároveň přirozeně, ať už je dům koncipován jako přízemní bungalov, nebo patrová stavba. Výrobky ze dřeva navozují dojem vnitřního tepla a působí více přirozeným dojmem zvláště v exteriéru, právě v místech, kde terasa plynule navazuje na vstup do zahrady.
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup