K bohaté úrodě stačí semínka, voda a sklenice

Toužíte alespoň po malé zahrádce, kde byste si mohli vypěstovat vlastní ovoce anebo zeleninu? Je vám líto, že nemáte ani kousek půdy, dokonce ani balkón, kam byste mohli umístit truhlíky na pěstování zeleniny? Nechcete zeleninu nakupovat pouze v marketech a na trhu?
Jestliže intenzivně přemýšlíte nad tím, jak to udělat, abyste i ve svém malém bytě mohli sklidit alespoň malou úrodu, pak byste do svých úvah měli zahrnout také pěstování mladých výhonků rostlin. To je tak nenáročné, že si vystačíte s parapetem svého okna, malým kouskem místa na stole anebo na nějakém jiném nábytku.
semena v miskách
Všichni už ze školy moc dobře víme, co rostliny potřebují k tomu, aby jejich semena vyklíčila – nezbytná je voda, vhodná teplota, a posléze také světlo. Jak je tedy vidět, jedná se o velice nenáročná stvoření, a přesně tuto jejich vlastnost můžete nyní využít ve svůj prospěch.
Samotnému procesu přeměny semena v plnohodnotnou rostlinu nemusíte rozumět ani za mák, a přesto ho můžete využít k tomu, abyste brzy sklidili mnoho chutného materiálu do vaší kuchyně.
mladé saláty
Stačí, když zvolená semínka vložíte do vhodné nádoby, necháte je nabobtnat pod vodní hladinou, a následně je budete udržovat vlhká. Takový proces je spolehlivě probudí a brzy vypustí výhonky, na které čekáte.
Jestliže si chcete už tak snadnou práci ještě více usnadnit, pořiďte si chytře navrženou sklenici na klíčení https://www.nakliceno.cz/misky-a-sklenice-na-kliceni/. Jedná se o praktickou nádobu zhotovenou ze zdravotně nezávadného materiálu, která vám usnadní manipulaci se semínky a jejich prolévání vodou. Je totiž opatřena praktickým stojánkem, a také integrovaným sítkem. To zajistí, že voda s nežádoucími mikroorganismy a se zbytky semenných slupek odteče pryč, a výhonky zůstanou na svém místě.
A pak už vám stačí jen kvalitní semena a máte kompletní výbavu, se kterou se můžete pustit do pěstování.

6. 8. 2019 | Posted in: Kultura | Komentáře uzavřeny