Klíčky rostlin jako hodnotná součást jídelníčku

Se sklenicí na klíčení semen bude pěstování mladých výhonků rostlin hračka a vy se tak již brzy budete moci potěšit zdravou a chutnou porci, kterou si zamilujete. Není divu, že pěstování klíčků propadá stále více lidí, jen je škoda, že se u nás tento trend neobjevil dříve, neboť obohatit svou stravu hromadou vitamínů, minerálů a jiných pro zdraví důležitých látek je tak snadné!
Klíčení semínek si zamilují úplně všichni a zdaleka se nejedná o lákavou součást jídelníčku pouze pro věčné dietáře a milovníky asijské kuchyně, ale také pro všechny ty, kdo milují čerstvou křupavou zeleninu a chtějí si připravit opravdu nutričně hodnotné jídlo.

svačina

Pojďme si tedy vysvětlit, co takové pěstování klíčků obnáší, a jak se můžeme dopracovat k bohaté úrodě křupavých výhonků:
Není k tomu potřeba nic speciálního, žádné drahé pomůcky, žádná speciální zručnost, a dokonce vám to nezabere ani mnoho času.
Hodit se vám bude vhodná nádoba na klíčení semínek, buď sklenice na klíčení anebo misky na klíčení semínek. Ať už si zvolíte cokoli, je to otázka několika málo stovek korun a žádná další investice už vás nečeká. Jde jen o to, zásobit se kvalitními semínky na klíčení, a ty si můžete pořídit jak ve specializovaném obchodě, tak i v zahradnictví – ovšem tam si dejte dobrý pozor na to, abyste si nepořídili semena, která budou chemicky ošetřena mořením.

Zvolená semena vložte do nádoby, zalijte vodou a nechte několik hodin bobtnat. Poté vodu slijte a dále semena pravidelně několikrát denně proplachujte, aby zůstala vlhká. Nádobu umístěte na teplé a světlé místo, to se bude mladým rostlinkám líbit a klíčení se vám vydaří. Jakmile klíčky dosáhnou potřebné velikosti, můžete sklízet.

soja

A pokud náhodou nebudete vědět, co si s úrodou počít, tím spíše, když sklidíte více, než můžete spotřebovat, můžete klíčky bez obav uložit na několik dní do lednice a pochutnat si na nich později.

11. 11. 2018 | Posted in: Kultura | Komentáře uzavřeny