Košér sex

Muži jsou jiní než ženy. Ženy mají potřebu i banální a malicherné problémy dalekosáhle řešit, muži naopak i vážné problémy vytěsňovat a tvářit se, že se nic neděje. Oba přístupy jsou samozřejmě hraniční a zlatá střední cesta by byla více než vhodná. Ve většině domácností je to tak, že když žena řekne: měli bychom si promluvit, většina mužů zaleze ještě hlouběji do své pomyslné vnitřní myšlenkové jeskyně.
polibek novomanželů
Mnozí psychologové nabádají k otevřenější komunikaci. Tématem manželské komunikace se zabývá například rabín Shmuley Boteach v knize Košer sex. Jeho přístup je však poněkud jiný a velmi volně by se to dalo interpretovat jako – jsou problémy malé a velké. Velké problémy je samozřejmě zapotřebí řešit a mluvit o nich, ale na druhé straně existuje celá řada drobných problémů, které se zbytečnou komunikací jen nafukují a často by bylo lepší je vyřešit jednoduše a prostě v manželské posteli. Určitě jste slyšeli pořekadlo o tom, že v posteli se vše srovná. Určitou pravdivost těmto slovům jistě nelze upřít.
milenci na pláži

Malé problémy se dají vyřešit v posteli

Samozřejmě Shmuley Boteach není žádné macho. Na straně druhé doporučuje mužům, aby si uvědomili, že sexualita je spojená s pohodou a aby vedla k oboustranné spokojenosti, musí být oboustranně žádaná. Není úplně snadné pro ženu, která se celý den stará o domácnost a děti, aby byla roztoužená a tak říkajíc k mání. Je to tedy na muži, aby přiložil ruku k dílu. Nemůže očekávat od unavené manželky, že bude roztoužená. Řešení se tedy nachází v tom, že alespoň čas od času muž ženě uleví v jejích povinnostech, aby vůbec byla schopna toužit po milostném a intimním sblížení.

Na straně druhé Shmuley Botech není rozhodně zastáncem manželské sexuality jako jediného základu manželské spokojenosti. Ve své knize píše o vyváženosti sexuálního a platonického vztahu, tedy záleží také na spříznění duší a určitém řekněme kamarádství. Tomuto dává prostor ženský cyklus (menstruace), kdy žena nemůže být muži po vůli a vzniká díky tomu prostor pro jiný typ sbližování.

26. 9. 2016 | Posted in: Muži | Komentáře uzavřeny