Oslavte s námi Světový den manželství!

Asi už dnes každý ví, jaký svátek se každoročně slaví 14. února. Ano, den svatého Valentýna, kdy si přáníčka posílají nejen partneři, manželé, kamarádi, ale i děti vzájemně mezi sebou ve škole anebo vyrábějí přáníčka mamince a tatínkovi. Svátek svatého Valentýna je celkem známý a v poslední době čím dál tím více oblíbenější. Ale víte, jaký svátek připadá na každou druhou neděli v únoru?
spojené ruce ženicha a nevěsty
Tento svátek nemá pevně stanovené datum, ale jak je zmiňováno výše, slavíme jej druhou neděli v únoru. Je to Světový den manželství https://www.girltime.cz/inspirace/. Tak trochu to zavání pojmem svátostí manželství, však mají mnoho společného. Svátost manželství je uznávaná církví jako spojení muže a ženy a je předurčena pro výchovu dětí. Zároveň je to spojení nerozlučné, manželé uzavírají manželský slib spolu v jednotě a věrnosti.
Zaveďte u vás doma oslavu Svátku manželství, tím spíše, že dnes vedou ve statistikách vztahy druh-družka anebo rozvody než právě manželství. Dnešní mladí lidé nechtějí uzavírat manželství a proč? Možná proto, že sňatek podle nich znamená určitý závazek, jako by už dopředu počítali s tím, že nebudou spolu ve vztahu na doživotí. A nechávají si tak zadní vrátka, protože rozejít se jako druh a družka je jistě majetkově snazší než rozvést se jako manželé a řešit poté majetkové vypořádání. Samozřejmě rozchody ale tam, kde jsou děti, jsou kruté, ať se jedná o partnery nebo manžele. Děti vždy těžce nesou rozchody rodičů, obzvláště, když jsou provázeny hádkami.
mladí manželé se objímají
Proto, pokud jste uzavřeli manželství a žijete v hezkém vztahu, právě proto vneste do svého společného života další radostnou novinku a začněte slavit Svátek manželství. Nenásilně dětem vysvětlujte, proč by se svátek měl oslavovat, zasaďte semínko svátosti manželství do jejich hlaviček.
Naplánujte si spolu s dětmi hezký víkend a sobotu oslavte společně v klidu a harmonii.

21. 9. 2019 | Posted in: Kultura | Komentáře uzavřeny