Otázka domácích posiloven

Spoustu věcí jsme vynalezli natolik dobře a natolik zmenšili, že si je můžeme každý pořídit domů a vyhýbáme se tak užívání na veřejných místech. Možná, že vám to hned nevyvstane na mysli, ale mluvím o počítačích, tiskárnách a dalších samozřejmých součástech našich životů.

Sportuje-li někdo, a obzvláště když teprve začíná, nehodilo by se mu také více, kdyby mohl cvičit z pohodlí domova a nemusel tak do toho mrazu, nebo slejváku?
boxovací pytel
Samozřejmě, že mnohé sporty jsou jednoznačně venkovní a uvnitř je prostě neprovedete, nebo si vybavení pro jejich podobu uvnitř do domu nepořídíte (třeba 50 metrový bazén, nebo horolezeckou stěnu). Avšak třeba cyklistika, běh, nebo (a to obzvláště) posilování svou vnitřní podobu mají a není vůbec obtížné si ji pořídit domů – všimněte si, že říkám obtížné, nikoli levné. Je otázkou, jestli se vám za léta tvrdé dřiny vyplatí více platit si vstup do fitcentra, nebo vlastnit nějaké to vybavení. V této věci hodně záleží na tom, jestli tam chodíte na jeden stroj (rotoped, běžecký pás), nebo za svou návštěvu vystřídáte strojů 20. Když byste si je všechny měli pořídit domů, tak by to bylo na zbláznění a pořádné zadlužení, ale k posilování nepotřebujete nutně stroje, což může být vaší výhodou.

Naučíte-li se posilovat jinak, pouze s vahou vlastního těla, bude vám potom stačit pouze několik pomůcek a bez problémů dosáhnete stejné zátěže a stejných výsledků jako v posilovně.
domácí cvičení
Další stranou mince je, jestli se donutíte cvičit, když budete moci cvičit vlastně kdykoli. Když jdete do posilovny, tak se vám možná nechce, ale zároveň jste limitovaní spoustou věcí jako je otvírací doba posilovny, případné dopravní spojení, etc., ale když už jednou jste na cestě, kterou si musíte pro její „náročnost“ pevně stanovit do svého rozvrhu dne, není cesty zpět, ovšem když jste doma, můžete posilování nenápadně celý den odkládat, až se k němu nakonec vůbec nedostanete právě proto, že přeci můžete začít až za chvilku, až doděláte tohle a támhleto…