Patrová postel s úložným prostorem v mnoha variacích

Již za socialismu platilo, že při pobytech v rekreačních zařízeních si děti zamilovaly palandy a považovaly spaní blízko u stropu za cosi dobrodružného. Měly odtud zajímavý výhled a větší přehled o pohybu v místnosti a zároveň tu byly chráněné a v soukromí. Pod horním lůžkem lze vybudovat spoustu zajímavých řešení:
dřevěná patrová postel
Psací stůl – velmi praktická idea, která se opírá o mnohaleté zkušenosti. Lůžko a příprava do školy na jednom místě je ideálním řešením, jak pokoj oddělit od plochy pro hraní.
Komody – osvědčená klasika, čímž se ušetří v pokoji spousta místa. Toto řešení bývá nejčastější. U některých tuzemských i zahraničních výrobků se můžete setkat se zajímavým pojetím odklápění horní části, kdy je dole pouze velký dřevěný box na odkládání předmětů.
holčička na posteli
Další lůžkopatrová postel s úložným prostorem může být dole opatřena ještě jedním lůžkem, které lze časem demontovat a prostor využít jinak.
Květiny – jestliže je místo pro spaní umístěno v blízkosti okna, květiny tu budou mít dostatek světla a zároveň i polostín, což jim prospěje.
Zvířátka – milovníci domácích mazlíčků jistě ocení odkládací prostor pro terárium nebo klec, kde se budou prohánět křečci, morčata, činčily, či zakrslý králík. Spodní část může sloužit jako místo k odkládání steliva a krmiva.
Akvárium – mladý začínající akvarista vydrží před akváriem sedět třeba několik hodin a pozorovat život uvnitř se zaujetím. Nevěříte? Vyzkoušejte.
Pracovní koutek – dílnička – dětský pokoj lze pojmout nejrůznějším způsobem, a pokud vaše ratolesti rády vyřezávají ze dřeva nebo vystřihují a modelují výrobky z papíru, může prostor pod lůžkem posloužit tímto způsobem.
Modelovací prostředí – většina dětí miluje kreativní způsob zábavy, ať jsou to nejrůznější tematicky zaměřené stavebnice, modelovací hmota, barevné pastelky, modifikace kinetického písku, anebo domečky pro panenky, autodráhy, stavby jeřábů apod.

27. 11. 2018 | Posted in: Ekonomika | Komentáře uzavřeny