Pořiďte si solární sprchu

Kdybychom se zmínili před pár lety o nějaké solární sprše, tak by asi tehdejší generace na nás koukala jako na blázny. Při větších teplotních rozdílech se lidé omývali na svých zahrádkách pod tekoucí vodou ze studny, případně vodou nachytanou v sudu nebo se kropili hadicí a vodou z kropáče. Ty doby jsou již pryč a pokrok jde kupředu. V dnešní době lze již pořídit na svoji zahrádku zahradní solární sprchu a tím si zajistit příjemné osvěžení.
sprchování venku
Výrobce ví, jak zaujmout svým výrobkem a tak je poměrně dostatečný výběr na trhu. Její čisté linie a jednoduchý design je vždy navržen tak, aby esteticky zapadla do každé zahrady a i byla vhodným doplňkem k bazénu.

Jak taková sprcha funguje

Voda je ohřívána slunečním zářením v akumulačním zásobníku, které se nazývá tělo sprchy. Vodu přivádíme přes hadicovou rychlospojku nebo případně přes kulový ventil. Nebo se dá připojit i kombinací obou prvků. Je dobré se vždy napřed informovat, co obsahuje balení vašeho vybraného modelu.
venkovní sprcha
Tělo solární sprchy je koncipováno jako zásobník, opět jsou rozdílné typy velikosti. Možná vám stačí levnější provedení na zásobu 14 litrů nebo chcete větší zásobník třeba na 35 litrů. Voda je následně zahřátá pomocí slunečního záření až na 60°C, což zajistí dostatek teplé vody pro příjemné a osvěžující sprchování.

Pro příklad uvádím 4 ilustrativní modely, které se mohou lišit v provedení sprchové hadice nebo přídavných zařízeních, třeba jen na omytí nohou.
1.       Přenosná sprcha – materiál plast, výška 160 cm, zásobník na 14 litrů vody
2.       Solární sprcha – materiál plast, výška 208 cm, zásobník na 20 litrů vody
3.       Solární sprcha – materiál plast, výška 210 cm, zásobník na 35 litrů vody
4.       Solární sprcha – materiál hliník, výška 220 cm, zásobník na 35 litrů vody

Zahradní sprcha se solárním ohřevem je schopna nabídnout teplou užitkovou vodu až po dvě stě dní v roce. Je vhodným doplňkem všech typů rodinných bazénů a v zahradách rodinných domů. Venkovní sprcha slouží nejen k osvěžení a omytí, ale zároveň je to ekologický zdroj teplé vody.

16. 6. 2017 | Posted in: Ekonomika | Komentáře uzavřeny