Proč je nutné pečlivě vybírat z možných půjček?

Nikdy totiž nevíte, co se může stát po tom, co uzavřete smlouvu. Zvláště, pokud pro vás bude nevýhodná, tak se může stát, že nebudete vůbec spokojeni a v neposlední řadě možná zaplatíte mnohem více než byste chtěli. Řada smluv má totiž spoustu ustanovení, které je nutné znát. A vy si musíte být vědomi, že pokaždé, když něco podepisujete, podepisujete jenom to, co je na papíře.
podpis dokumentu.jpg

Nevěřit tomu, co se slibuje ústně

Ať už to zní sebelíp, vždycky chtějte všechno na papír. Ať už je to slib nebo výhoda, která může být sjednána nebo na které jste se dohodli, vždycky všechno chtějte potvrzené ve smlouvě nebo na dodatku ke smlouvě, kde bude podpis toho, který půjčuje. Jak totiž budete dokazovat něco, co se řeklo mezi „čtyřma očima“ u soudu, pokud se v konečném důsledku rozhodnete bránit?

Je tam pokuta – není tam pokuta

Smluvní pokuta je vždycky největším „tahounem“ jakéhokoliv dluhu směrem výš, kromě úroků z prodlení. Může to být tolerantní smluvní pokuta, která vás nechá „neplatit“ ještě nějaký ten měsíc po splatnosti, než začne nabíhat spolu s úroky. Může to být ale také nemilosrdná pokuta, která vás zastihne, jakmile se dostanete za splatnost pohledávky, například měsíční splátky. A to se potom navyšuje jedna báseň. Dluh roste opravdu každým dnem, zvláště pokud neplatíte ani tak. Přeci jen úroky z prodlení mají být dostatečný „motiv“ pro vás, abyste si se splácením pohnuli. Přesně proto se může stát z hloupé pokuty za černou jízdu několika tisícový dluh za pár let. Na tohle si musíte při sjednávání smlouvy dávat pozor. Vždycky se můžete pokusit sjednat smlouvu unikátní, řada společností má ale standardizované smlouvy, které měnit kvůli každému nebude. Potom si ale nemůžete stěžovat u soudu, že jste o ničem takovém nevěděli. A že jste se nějak domluvili ústně? To nikoho bez svědka také nebude moc zajímat.
řešení kontraktu.jpg

Přesně proto je nesmírně důležité

Ostatně článek vám poví mnohem více o tom, jak je kritické myslet tak, jak jsme nastínili právě zde. Je to jednoduché, přesto nesmírně těžké aplikovat v běžném životě. My vám však věříme, že to zvládnete na jedničku.


5. 7. 2018 | Posted in: Www | Komentáře uzavřeny